UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін швидше використає хімічну зброю, ніж ядерну: три аргументи від адмірала Ставрідіса

До того ж Заходу буде важко звинуватити РФ саме у хімічній атаці, якщо вона відбудеться. 

Ексголовнокомандувач силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс вважає, що ризик застосування російським диктатором Владіміром Путіним ядерної зброї малий, чого не скажеш про ймовірність використання хімічної. У своїй колонці для Bloomberg він навів три аргументи для підтвердження своєї тези.

Аргумент №1

Експерт зазначає, що може скластися враження, начебто російського диктатора Путіна не хвилює міжнародна думка. Проте використання ядерної зброї матиме грандіозні наслідки у всьому світі. 

"Він розуміє, що з економічної та дипломатичної точки зору він повинен утримувати Китай на своєму боці, а також зберегти економічні важелі впливу на країни Латинської Америки, Африки на південь від Сахари та Південної Азії", - зазначив Ставрідіс.

Аргумент №2

Використання ядерної зброї зробить контроль над ескалацією дуже важким, зазначає адмірал. Він пояснює, що Путін "любить своє життя і любить свою країну", тому малоймовірно, що він захоче ризикувати всім цим, аби захопити Україну.

"У разі застосування ядерної зброї, західні ядерні держави стануть підвищеною готовністю, і ймовірність прорахунку, що веде до глобального обміну ударами, зростає", - зазначив Ставрідіс.

Аргумент №3

Путін міг би застосувати тактичну ядерну зброю проти конкретної мети у Києві, Одесі чи у Львові. Проте, за словами фахівця, диктатор все ще вірить у свою здатність захопити ці міста, тому він використовуватиме інші ресурси, зосередивши наступальну міць на конкретній меті. 

Та Ставрідіс попереджає, що все ж існує ризик використання РФ хімічної зброї. Та й загалом він назвав виправданим занепокоєння щодо застосування Росією зброї масового знищення. 

"Заходу буде важче остаточно приписати застосування хімзброї Путіну - його походження більш неоднозначне, а він уже заклав дезінформаційну основу у вигляді "американо-українських хіміко-біологічних програм", - піше Ставрідіс.

Читайте також: ЄС передасть Україні захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз

Ще наприкінці червня у Bloomberg писали про те, що Європі потрібна своя ядерна зброя, щоб стримати Росію. Там пояснили, що страх перед агресивністю Кремля і тривалі сумніви щодо рішучості США посилюють старі ідеї про європейську ядерну бомбу.