На початку березня президент Росії 3 на тиждень зник і не з'являвся на публіці. За цей час, він віддав лише одне розпорядження: доручив прем'єр-міністру підготувати проект нової Федеральної агенції з питань національності.
Про це на сторінках New York Times пише історик з Університету Лойоли Майкл Ходарковський. Він звертає увагу, що через санкції Заходу, Кремлю доводиться скорочувати бюджеті витрати у багатьох сферах. Але при цьому президент розпоряджається витрачати державні кошти на нове відомство. При цьому очолити його має військовий – Ігор Барінов, який має досвід у проведенні спецоперацій в Чечні.
"Новій агенції доручено вирішити одну з головний проблем ери Путіна: як створити єдину Росію з настільки різноманітного населення в той час, як президент намагається втілити свої неоімперіалістські наміри з відновлення контролю над колишніми республіками СРСР", - йдеться в статті.
Американський історик припускає, що нове відомство очолив саме Барінов через вбивство опозиціонера Бориса Нємцова, у якому підозрюють лідера Чечні Рамзана Кадирова. Можливо Путін хоче, щоб російський військовий тримав у руках президента чеченської автономії, який неодноразово переходив межу.
З іншого боку, агенція могла з'явитися завдяки усвідомленню, що в Росії національної єдності насправді немає.
"Кремль вважає розпад Росії, в якій багато етнічних, релігійних і регіональних культур, як загрозу, що зростає", - йдеться в статті.
За час свого президентства Путін обмежив права автономій, переважна більшість населення яких складається не з росіян.
"Регіональні книги з історії, які в 90-х роках підкреслювали жорстокість російських завоювань, замінити старими радянськими байками про "добровільне" підкорення народів Москві", - пише історик.
Він додає, що пропагандою проблеми не вирішиш. А російські мусульмани стали серйозним викликом для влади в Москві. Тому вона і маскує тоталітарну, шовіністичну тиранію під "демократію", при цьому перебільшуючи зовнішні загрози, щоб об'єднати населення. В цей же час, видання Bloomberg писало, що падіння "Протона" і програш в хокей б'ють по Путіну сильніше, ніж санкції. Оскільки так пропаганда заснована на радянський перемогах виставляє його поганому світлі.