UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін приймав рішення про напад на Україну у вузькому колі — Bloomberg

За даними видання, рішення про вторгнення в Україну Путін приймав разом з міністром оборони Шойгу, главою Генштабу РФ Герасимовим і секретарем Радбезу Патрушевим.

Президент Росії Владімір Путін приймав рішення про напад на Україну в лютому 2022 року у вузькому колі, однак обмеженість отриманої інформації призвела до прорахунків у перші дні вторгнення. Про це пише Bloomberg.

Видання з посиланням на оточення Путіна зазначає, що президент країни-агресорки був сповнений рішучості продовжувати війну в Україні, незважаючи на провал плану по швидкому захопленню країни. В очах Путіна скорочення амбіцій Москви зробило б її "безнадійно вразливою і слабкою" перед Заходом.

Через кілька тижнів після вторгнення коло радників Путіна  звузилося ще більше. 

Джерела відзначають, що рішення про вторгнення Путін приймав разом з такими "яструбами" як міністр оборони Сергія Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов і секретар Радбезу Микола Патрушев. Bloomberg звернувся за офіційним коментарем до прес-секретаря президента Дмитра Пєскова, але той на запит не відповів.

За даними Bloomberg, кремлівські прорахунки спричинила обмеженість інформації, яку отримував Путін. Москва розраховувала, що в перші ж дні наступу отримає ширшу підтримку в лавах ЗСУ та українських політиків.

"Російський лідер також недооцінив свого українського колегу (Володимира Зеленського, - ред.), спочатку вважаючи його слабким", - пише Bloomberg.

Читайте також: "Путін готує сценарій ескалації": російський політик про два варіанти, як уникнути цього розвитку подій

Раніше повідомлялося, що російські олігархи, які говорять про мир з Україною, на кшталт Олега Дерипаски чи Міхаіла Фрідмана, нині насправді не мають прямого доступу до президента Росії. Безпосередньо до "тіла" Владіміра Путіна можуть потрапити лише опосередковано через кількох людей у найближчому оточенні президент — "смотрящих". До цих "смотрящих", наприклад, входять Юрій Ковальчук  — один з ідеологів широкомасштабного вторгнення в Україну — , Аркадій та Борис Ротенберги.

Про те, за яких умов може статися переворот у Кремлі читайте у статті Володимира Кравченка "Операція "Табакерка": три умови, за яких приберуть Путіна".