Співголова російської партії ПАРНАС Володимир Рижков вручив президенту РФ Володимиру Путіну список з 70 політв'язнів, який глава держави пообіцяв уважно вивчити, повідомляє "Інтерфакс". "Я, безумовно, подивлюся це, причому самим уважним чином", - запевнив політика Путін на зустрічі з лідерами непарламентських партій. При цьому офіційно Кремль не визнає в країні наявність політв'язнів.
За кілька годин до зустрічі президента з керівниками непарламентських партій письменник Борис Акунін відмовився від участі в Російському літературному зібранні. "Поки в країні є політв'язні, знаходитися поблизу від правителя, просто навіть в одному з ним приміщенні, я не можу", - заявив літератор. На це Кремль заперечив, що в Росії немає ув'язнених з політичних причин, а позицію Акуніна назвав "громадським нігілізмом".
Влітку 2012 року Путін вже розбирався з відомостями правозахисників про "політв'язнів" в Росії, але і тоді вони не підтвердились при перевірці, уточнює агентство. "Я зустрічаюся з правозахисниками. Деякі з них стверджують, що люди сидять за свої політичні переконання. Коли починаєш розбиратися, з'ясовується, що мотивами їх затримання чи тримання під вартою є не політична, не правозахисна діяльність, а зовсім інші події", - сказав 31 липня 2012 року президент учасникам форуму "Селігер".
Що стосується самого документа, наданого президенту Рижковим, ймовірно, мова йде про список політв'язнів, складеному товариством "Меморіал". До нього увійшли Надеждая Толоконникова і Марія Альохіна з Pussy Riot, фігурантів "болотної справи і экоактивисты, обвинувачені у справі про інцидент на платформі "Прирозломна" в Баренцевому морі, яких буквально сьогодні почали випускати із СІЗО.
Крім цього Рижков і лідер партії "Яблуко" Сергій Мітрохін зачепили тему проведення широкої амністії в країні до 20-річчя російської Конституції, яке відзначатиметься в грудні 2013 року. Президент визнав цю ідею затребуваною, підкресливши при цьому, що необхідно проводити амністію продумано і обережно. "З амністіями з цими теж потрібно бути дуже акуратними. Я думаю, що це затребувано, тільки нам ні в якому разі не можна створити в суспільстві якусь знервовану обстановку - що завтра на вулиці міст випустять якихось злочинців", - пояснив Путін.
Лідер країни нагадав, що питання про оголошення амністії вже обговорювалося на президентському Раді з прав людини. "Безумовно, їх рекомендації теж будуть враховані, ми підійдемо до вирішення", - сказав він.
Як повідомив РІА "Новости" прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, рішення про амністію до 20-річчя Конституції РФ поки не прийнято: "Питання амністії знаходиться в опрацюванні".
Тема амністії для фігурантів "болотної справи" виникла на вересневому форумі "Валдай". Тоді Рижков поставив президентові питання про долю фігурантів справи про заворушення 6 травня. Путін не виключив амністії для фігурантів гучного процесу, але тільки після закінчення всіх судових і слідчих процедур. !zn
Читайте також:
З російської історії зникне "татаро-монгольське іго"
Акунін поділився враженнями про Україну: Не дуже хочуть говорити українською
Віктор Шендерович: Путінська Росія страждає фантомними болями