Президент Росії Владімір Путін через три дні після смерті у в'язниці опозиційного політика Алєксєя Навального підвищив у званні першого заступника директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валєрія Бояринєва до генерал-полковника, повідомляє правозахисний проект Gulagu.net.
Указ про надання Бояринєву нового звання був підписаний Путіним 19 лютого.
Валєрій Бояринєв обіймає посаду першого заступника директора ФСВП з липня 2022 року. До цього він з 2015 року був заступником голови Федеральної служби виконання покарань РФ, а раніше очолював управління ФСВП з організації діяльності в'язниць та слідчих ізоляторів.
Як зазначає правозахисний проект Gulagu.net, Бояринєв "виконав бажання Путіна - фізичне усунення головного політичного опонента".
Також правозахисники заявляють, що під кураторством Бояринєва закатували до смерті сотні українських полонених, «вибивши з багатьох явки з повинними у геноциді та розстрілах мирного населення з метою виправдання війни».
Далі Бояринєва планують призначити директором ФСВП. Gulagu.net заявляє, що рішення вже пройшло відповідне узгодження щодо лінії ФСБ і питання лише у даті публікації указу Путіна.
Олексій Навальний раптово помер у виправній колонії №3 у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Згідно з версією управління ФСВП ЯНАО, після прогулянки політик «відчув себе погано, практично відразу знепритомнівши», «реанімаційні заходи» позитивних результатів не дали. У документі, який співробітники ІЧ-3 передали матері Навального, йдеться, що смерть настала 16 лютого о 14.17 за місцевим часом. У свою чергу, один із ув'язнених розповів «Новій газеті Європа», що в колонії про смерть знали ще за чотири години до цього, а помер Навальний, ймовірно, ще вночі. При цьому швидку допомогу до колонії не викликали.
The Wall Street Journal стверджують, що смерть опозиціонера Навального знаменує кінець політичного інакомислення в Росії. Там нагадали, що з 24 лютого 2022-го Кремль запровадив закони, які карають критиків його військової кампанії, закрив доступ до незалежних ЗМІ, наклав тавро на авторів і художників, що виступають за мир, і позбавив росіян можливості публічно висловлювати свою думку щодо війни.