Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації", який дозволяє судам обмежувати ведення ЗМІ трансляції із залів судових засідань.
Згідно з даним документом, зміни вносяться до Кримінально-процесуального кодексу в частині регламенту та протоколу судового засідання. Тепер представники ЗМІ зможуть вести трансляції судових засідань тільки з дозволу самих суддів, при цьому чітко визначаються місця для роботи журналістів в залах засідань.
"Фотографування, відеозапис або кінозйомка, а також трансляція відкритого судового засідання по радіо, телебаченню або у мережі Інтернет допускається з дозволу головуючого в судовому засіданні", - наголошується в документі.
Трансляції засідань на стадії досудового провадження законом забороняються.
Новий закон також зобов'язує вносити в протокол судового засідання назви ЗМІ або сайтів в інтернеті у разі трансляції засідань представниками ЗМІ.
Раніше законопроект схвалили Державна Дума і Рада Федерації РФ. При цьому в бесіді з правозахисниками "Медіазони" заступник голови комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і державного будівництва Людмила Боковова повідомляла, що для текстових трансляцій законопроект обмежень не передбачає.
Наприкінці грудня минулого року Володимир Путін підписав закон, що дозволяє застосовувати до ув'язнених фізичну силу, спецзасоби та вогнепальну зброю. Заходи фізичного впливу до ув'язнених можуть бути застосовані в тому випадку, якщо їх дії будуть загрожувати життю та здоров'ю співробітників ФСВП.
7 липня президент РФ Володимир Путін підписав раніше затверджені Держдумою "антитерористичні" поправки в законодавство, відомі як "пакет Ірини Ярової". Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом". Він неодноразово піддавався критиці з боку правозахисників.
Раніше видання Die Welt писало, що прийнятий в РФ "пакет законів Ярової" дозволяє спецслужбам вести тотальне стеження за населенням.