Володимир Путін заборонив авіасполучення з Грузією, підписавши указ про окремі заходи щодо забезпечення національної безпеки країни та її громадян. З 8 липня тимчасово забороняється авіасполучення з Грузією, туроператорам рекомендовано припинити продаж турів у цю країну, а уряду доручено вжити заходів щодо забезпечення повернення в Росію громадян країни, які тимчасово перебувають на території Грузії, а також їх багажу.
Проживаючі в Грузії громадяни Росії розповіли про свою реакцію на заходи, вжиті російськими властями, повідомляє РБК.
Журналіст-фрілансер Марія, яка живе в Тбілісі з початку 2019 року, розповіла, що ці повідомлення стали для неї шоком.
"Я переїхала усвідомлено в Тбілісі з Москви, у мене тут особисте життя, квартира, кішка, коло друзів, і в Москву я не хочу повертатися на постійне місце проживання. При цьому 2 липня я повинна була прилетіти в Москву по справах і пробути там тиждень і повернутися - як тепер я буду це робити, я не розумію. Чи випустять мене з Росії в Грузію, немає відповіді ", - розповіла дівчина.
Інша журналістка, Марія, яка живе в Грузії півтора року, повідомила, що не стикається з утисками. "Жодного разу не стикалася з русофобією, адресованою мені персонально. Плакати з відомими формулюваннями - так, але це все-таки претензія до політики Росії, а не до її народу. Те, що відбувається в Тбілісі зараз, схоже на якийсь абсурдний сон , який ми вже дивилися. Протест справедливий, реакція обох урядів викликає питання. Знову ж таки, на особистості протестувальники не переходять, виступають проти політики. Протестні акції зосереджені в центрі, на проспекті Руставелі в його околицях, решта міста живе, як жила ", - розповіла вона.
Лінгвіст Віра в розмові зазначила, що не хотіла б їхати з Тбілісі. "Я не хочу їхати, мені не потрібна ніяка "евакуація", тому що в цій країні [в Грузії] мені нічого не загрожує", - поділилася дівчина.
Власниця Moosica Hostel в Тбілісі Ксенія Путилова розповіла, що не збирається "евакуюватися". "Росіяни можуть жити в Грузії рік, потім виїжджати і жити ще - я роблю саме так. Історія з тим, що мене хтось хоче евакуювати в Росію мене не обрадувала. Крім бізнесу у мене тут повноцінне життя. Ця історія зі" порятунком " , мені зовсім не подобається. Я лечу в Росію на початку липня, і після 8 липня мені потрібно повернутися назад в Тбілісі, але тепер не дуже зрозуміло, як це робити, тому що російських авіакомпаній не буде. Розраховую, що будуть [літати] грузинські авіакомпанії, і сподіваюся не буде проблем на російському кордоні ", - розповіла Путилова.
"Я літаю в Тбілісі з Сочі - відстань в польоті становить 1 годину. З маршруткою або автобусом це не порівняти, тому що це додаткові труднощі. Тепер прямого літака не буде, потрібно буде шукати пересадку", - повідомила на умовах анонімності росіянка, яка працює у Тбілісі. "А так як я працюю в Тбілісі і часто їжджу в Сочі по сімейних справах, це для мене означає втрачений час. Думаю, я готова і до такого повороту подій [виїзду з Грузії до 8 липня]. Але не хотілося б, звичайно, щоб таке сталося ", - сказала вона.
У Грузії з 20 червня проходить хвиля протестів проти влади. За оцінками Міністерства охорони здоров'я Грузії, під час зіткнень постраждали 240 осіб, поліція повідомляла про понад 300 затриманих. Приводом для виступів став інцидент з депутатом Держдуми Сергієм Гавриловим, який повинен був виступати на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я, президентом якої він є. Депутат, відкриваючи засідання, сів у крісло спікера грузинського парламенту. Це викликало невдоволення у представників різних грузинських політичних сил.
Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов виступав за незалежність грузинських Абхазії і Південної Осетії. За даними грузинської опозиції, він воював за Абхазію проти Грузії в 1992-1993 роках.