UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін перетворив історію на політичну зброю проти Заходу – The Times

Запросивши диктатора КНДР на 9 травня, російський президент тим самим змусив інших лідерів не приїжджати в Москву на парад.

Замість президентів США, Великобританії і Франції відзначати в Москві 70-ту річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні приїде диктатор Північної Кореї Кім Чен Ин.

Про це пише Бен Макінтайр на сторінках The Times, дивуючись інтересу Кім Чен Ина до історії Другої світової війни. Оскільки на той час КНДР ще не існувала, а весь Корейський півострів входив у склад Японської імперії.

Оглядач зауважує, що Володимир Путін запросив в Москві відзначати перемогу лідерів усіх країн, які входили в антигітлерівську коаліцію. Однак запрошення на 9 травня Кім Чен Ина гарантує, що лідери держав, які дійсно внесли вклад у перемогу, точно не відвідають Росію.

На думку оглядача, Путін використовує історію в якості політичної зброї в своєму конфлікті із Заходом, який засуджує анексію Криму російською армією і розв'язання війни на Сході України. Пам'ятні дати Другої світової війни стали інструментом, щоб підігріти націоналізм в Росії і висловити свою неприязнь до лідерів Заходу.

Російський президент також шукає нових друзів у Азії. Зокрема, хороші відносини з Кім Чен Ином йому потрібні для того, щоб збудувати газопровід в Південну Корею і продавати їй російське паливо. В цей же час, Польща теж не запросила Путіна на заходи присвячені визволенню радянською армією в'язнів концтабору Освенцим.

Президент Чеської республіки Мілош Земан, який критикує санкції проти Росії і симпатик позиції Москви, запросив Путіна і лідерів країн союзників по Другій Світовій війні на альтернативні, менш масштабні заходи пам'яті жертв Голокосту, які пройдуть в той же день, що і церемонія в Освенцімі.

Однак запрошення Путіна розсердило багатьох чехів. Чеська федерація єврейських організацій дистанціювалася від нього. Жоден з голів держав не підтвердив своєї участі в заходах у Чехії. Тож в Росії вирішили влаштувати власні заходи, присвячені визволенню Освенцима.