UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін переконував Лукашенка створити "наддержаву"

Деякі експерти кажуть, що план створення Союзної держави охоплює й Україну.

Президент Росії Володимир Путін намагався переконати свого колегу з Білорусі Олександра Лукашенка створити "наддержаву" із двох країн, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела в Кремлі.

Наголошується, що такий був план "А" Путіна для того, щоб зберегти свою владу, що після закінчення терміну його президентських повноважень у 2024 році. Але цей план Путіна провалився після зустрічі з Лукашенком у Сочі.

Агентство підкреслює, що Путін обговорював питання з Лукашенком в грудні, а за місяць виступив з посланням Федеральним зборам РФ та запропонував змінити Конституцію Росії.

Зазначимо, що об'єднання Росії з Білоруссю дозволило б Путіну обійти обмеження строків, ставши главою нової держави. Лукашенко був категорично проти, додали джерела Bloomberg.

Однак агентство не врахував п'ятничну зустріч Путіна і Лукашенка в Сочі, яка тривала майже 8 годин. Там президенти Росії та Білорусі, за даними ZN.UA, домовилися щодо низки політичних і енергетичних питань, включаючи постачання нафти.

Низка експертів вважають, що створення Союзної держави включає не лише Росію і Білорусь, а й Україну, на що може бути спрямована стратегічна активність Кремля.

То ж президенту України Володимиру Зеленському та голові його Офісу Андрію Єрмаку під час домовленостей з Росією щодо обміну утримуваними особами варто звернути увагу на ключові проблеми в "лісі" - в організації та здійсненні розвідувальної діяльності, особливо в умовах протистояння російській агресії, що загострилася.

Також варто відзначити, що за тиждень до зустрічі Лукашенка з Путіним в Сочі, до Мінська вперше за довгі роки прилетів високопоставлений чиновник американської адміністрації - державний секретар Майк Помпео. Глава американської дипломатії в Мінську підтримав суверенітет Білорусі та заявив про готовність розвивати економічні відносини. Візит топового чиновника з США говорить про те, що у Вашингтоні бачать проблеми в об'єднанні Білорусі з Росією.

Детальніше про результати зустрічі Путіна і Лукашенка 8 грудня і причини, через які Мінськ вже два десятки років усіма силами затягує і відверто саботує "об'єднання" з РФ читайте в матеріалі Андрія Паливоди "Інтеграція" відкладається?.." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".