Російський суд виніс вирок українській льотчиці Надії Савченко, відправивши її за ґрати на 22 роки, хоча всі обвинувачення проти неї були безпідставними. Вона, будучи солдатом, лише захищала свою країну від агресії Кремля.
Про це в редакційній статті пише Wall Street Journal, додаючи, що захист українки представив усі необхідні докази її невинуватості. Однак російський суд просто проігнорував їх.
"Суть цього показового суду полягала в тому, щоб принизити Україну. Але лейтенант Савченко натомість стала національним героєм в Україні і навіть була заочно обрана в парламент. Коли суддя закінчив зачитувати вирок, вона заспівала українську революційну пісню і оголосила про голодний страйк. Її можуть звільнити в рамках обміну полоненими, але Савченко вже закріпила за собою статус символу українського спротиву російському імперіалізму", - йдеться в статті.
22 березня російський суд визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і в незаконному перетині кордону РФ. При цьому з української льотчиці зняли звинувачення в обстрілі мирних жителів. Савченко отримала 22 роки позбавлення волі (звинувачення просило 23 роки - за епізод "незаконний перетин кордону" суд призначив покарання у вигляді 30 тисяч рублів штрафу). В цілому українка повинна провести в колонії 20 років: скорочення терміну відбулося за рахунок знаходження Савченко під вартою з 30 червня 2014 року.
Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, і перевезена через кордон в Росію.
Прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу.
В середині березня 2016 року Україна передала Евросоюзу "список Савченко" - список осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ.
Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових.
Російські військові Олександр Александров Євген Єрофєєв були затримані українськими військовими на території Донбасу. Спецназівців перевезли до Києва – тут вони дали розгорнуті показання щодо своїх дій та мету перебування в Україні.
Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні.