Володимир Путін хотів перетворити Ханчжоу на Ялту. Він сподівався, що на саміті G20 зможе добитися від Заходу поступок на кшталт Мюнхенської змови. Але його сподівання не виправдалися.
Про це в своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор. Він нагадує, що, звинувативши Україну нібито у "підготовці терактів" на окупованому Росією українському Криму, Путін демонстративно вийшов із запланованої зустрічі в Нормандському форматі.
А через деякий час він спробував влаштувати тристоронню зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом на саміті G20. Таким чином, російський президент хотів влаштувати переговори про Україну за участі всіх членів Нормандського формату, окрім президента Петра Порошенка, щоб домовитися про вирішення конфлікту за спиною у Києва.
"Це класична тактика Кремля: створити несправжню кризу, а потім запропонувати вирішення на умовах Москви. Але цього разу вона не спрацювала. Меркель і Олланд погодилися окремо зустрітися з Путіним, але кожен з них у розмові підштовхував Москву до виконання своїх зобов'язань за Мінськими угодами", - йдеться в статті.
Вітмор підкреслює, що жоден західний лідер не захотів укладати угоду про Україну без участі її президента. І щоб підкреслити свою позицію, лідери Франції і Німеччини зустрілися на саміті з президентом США Бараком Обамою, щоб обговорити війну в Україні без Путіна. Тож китайське місто Ханчжоу не стало аналогом Ялти після Другої світової війни. А великий блеф російського президента провалився.
"Схоже, Захід починає вчитися протистояти іграм розуму Путіна", - резюмує оглядач.
Раніше видання Financial Times писало, що Путін готується до G20, оточуючи Україну військами. Колишній заступник голови Генерального штабу Збройних сил України генерал Ігор Романенко сказав виданню, що в разі повномасштабного наступу російські війська зазнають дуже великих втрат, тому чіткої перемоги їм не вдасться здобути. Натомість український військовий припускає, що Кремль намагається загострити ситуацію заради політичної вигоди.
Тим часом, президент Франції Франсуа Олланд закликав зберегти "Нормандський формат", про вихід з якого нещодавно заявив президент Росії Володимир Путін. При цьому французький лідер додав, що не варто ускладнювати це завдання ескалацією.