Висловлювання президента США Джо Байдена на адресу російського диктатора Владіміра Путіна було емоційною реакцією та не свідчить про зміну офіційного курсу Вашингтона. Із такою заявою Байден виступив увечері 28 березня, американського лідера цитує CNN.
Президент США повідомив, що не відмовляється від своїх слів і не вибачатиметься за різкість: «Я ні від чого не відмовляюся. Я висловив праведний гнів, який відчував щодо поведінки та дій Путіна».
Але уточнив, що ці слова не слід розцінювати як сигнал про зміну політики Сполучених Штатів.
«Я висловив саме те, що сказав – я виявляв праведний гнів, який відчував щодо цієї людини. Я не говорив про зміну політики. І я думаю, якщо він продовжить цей курс, він стане вигнанцем у всьому світі, і хто знає, що станеться із підтримкою у нього вдома», - додав Байден.
Голова Білого дому не вважає, що його висловлювання можуть спровокувати ескалацію російсько-української війни, так само як не стануть причиною розколу та ослаблення союзників у НАТО. «НАТО ніколи раніше не був таким сильним, як зараз», - сказав Байден.
Нагадаємо, 26 березня президент США Джо Байден, виступаючи у Варшаві, наголосив на тому, що винним у всьому, що сьогодні відбувається в Україні, є президент країни-агресора Владімір Путін, і додав, що він не має залишатися при владі.
Наступного дня держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що слова американського президента означали, що «Путін просто не може бути уповноваженим вести війну».
Того ж дня президент Франції Еммануель Макрон закликав «відмовитися від ескалації на словах і діях» у відносинах з Путіним, і розкритикував Байдена, який назвав Путіна «м'ясником». Своєю чергою, канцлер Німеччини Олаф Шольц уточнив, що усунення президента Путіна від влади не є метою ні НАТО, ні США.
Про підсумки візиту президента США до Польщі та про сказане (і не сказане) у його виступі – читайте у статті Олексія Іжака « Путін має піти: що означає мова Байдена в Польщі» у ZN.UA.