Смілива надія на те, що президенти 3 і Володмир Путін могли б відродити відносини між їхніми країнами, згасла. Новий лідер США не проявляє бажаного інтересу до співпраці з Москвою, яка більше не плекає ілюзій щодо нової людини у Вашингтоні.
Про це пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine, нагадуючи, що під час передвиборчої кампанії Трамп часто хвалив Росію і її президента. А російські ЗМІ через це розповідали про нього навіть частіше, ніж про самого Путіна. У кандидаті від Республіканської партії російська сторона бачила однодумця.
Кремль сподівався, що новий президент США скасує санкції, які були введені проти Росії за анексію Криму і вторгнення в Донбас, а також поступово виведе свою країну з участі в світовій політиці. Це б дозволило Москві втілити свою ідею про відновлення сфер впливу в Європі. Але Трамп не виправдав жодного з цих сподівань.
Трамп, хоч і називав НАТО застарілим, але вже кілька разів висловив йому свою підтримку. Він також підтвердив, що приїде на саміт альянсу в Брюсселі в кінці травня. Москва також не в захваті від того, що він змушує європейців витрачати більше на оборону. Також Трамп послав Москві кілька болючих сигналів. Приміром, під час першої телефонної розмови Путін запропонував йому продовжити дію угоди про скорочення стратегічного наступального озброєння від 2009 року, але американський президент відкинув цю ідею. Це означає, що до 2021 року Росія і США повинні вдвічі скоротити кількість пускових установок для ракет, здатних нести ядерні боєголовки.
Також Трамп здивував Путіна, коли заявив про модернізацію ядерного арсеналу США. Таким чином, американський президент дав зрозуміти, що не збирається відмовлятися від ПРО в Європі. Крім того, Вашингтон продовжує наполягати на тому, щоб Москва повернула Крим. Зрештою, команда Трампа виявилася не такою проросійською, як того очікувала Росія.
І щоб схилити її на свій бік Путіну потрібно щось запропонувати американській стороні. Але йому нічого запропонувати. Видання припускає, що для Трампа привабливим міг би видатися союз з Москвою проти Китаю. Але режим Путіна надто сильно залежить від Пекіна, в якому вбачає противагу Заходу. Китайська сторона не завжди пропонує привабливі умови, але Москва все одно не погодиться виступити проти чинних партнерів спільно з Вашингтоном. Російські енергоносії США теж не потрібні. Фрекінг дозволив американським компаніям добувати нафту і газ в достатній кількості.
Німецьке видання визнає, що - 2014 року Москва показала, що здатна впливати на хід подій у світі, і президент Барак Обама помилявся, коли називав Росію "регіональною силою". Але зараз перед Путіним постало завдання знову перемогти на виборах наступного року.
"При цьому високий мобілізаційний потенціал від анексії Криму вже вичерпаний. В Сирії російські сили зазнають все більше невдач, в Україні ситуація зайшла в глухий кут, а впевненості в тому, що вибори в Франції і Німеччині якось змінять ситуацію на користь Москви, теж немає. Крім того, Путіну навряд чи вдасться до наступного року покращити економічну ситуацію в країні", - йдеться в статті.
З огляду на всі ці умови, єдиним сценарієм для підвищення популярності для Путіна могла б стати співпраця з США. Це б можна було виставити як доказ відновлення "величі" Росії і її значення у світі. Але цей сценарій не спрацював.
Тим часом, президента США переслідують підозри в особистих зв'язках з Росією. Видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Раніше колишній радник з національної безпеки Дональда Трампа Майкл Флінн заявив, що він таки може дати показання Конгресу і ФБР щодо справи про зв'язки команди Трампа з Росією. Натомість Флінн хоче отримання імунітету від "несправедливого судового переслідування"у цій справі.