UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін намагається сховати економічну кризу за репресіями – Newsweek

Російський президент почав відправляти у відставку чиновників, побоюючисть "палацового перевороту".

Президент Росії 3 збудував свій режим на корупції, завдяки якій він задобрював лояльних чиновників і дозволяв потрошку підвищувати рівень життя росіян в обмін на їхню відмову від участі в політичному житті. Але тепер ця модель на шляху до повного краху.

Про це на сторінках Newsweek пише експерт Atlantic Council Петер Сатлер. На тлі того, як російська економіка скорочується, а в Кремлі рахують збитки, Путін розуміє, що небезпека появи "коаліції невдоволених" серед його оточення зростає щодня.

Не бажаючи бути усуненим від влади в наслідок "палацового перевороту", російський президент вдався до репресивних методів, нещадно звільняючи з високих посад представників політичної еліти відправляючи їх на дострокові вибори. Та це загрожує крахом встановленої системи "протекторату" і дестабілізацією Росії.

У відносинах виборцями, Путін не зміг скоротити корупцію і провести економічні реформи за 15 років правління. І він не почне їх проводити зараз в розпал кризи, наслідки якої перекладаються на плечі народу.

"З погіршенням становища, росіяни не будуть терпіти безплідну політику і автократичні методи Путіна. Хаос серед політичних еліт, який наближається, і погіршення життя росіян дестабілізують Росію в довгостроковій перспективі", - пише оглядач.

Автор нагадує про тяжке становище російської економіки після введення санкцій і падіння цін на нафту, продажі якої роками наповнювали російський бюджет, а також про численні звільнення керівників як силового блоку в Росії, так і цивільного. Також в Росії погіршилася ситуація з громадянськими свободами. В інтернеті і пресі останнім часом посилилася жорстка цензура, а неурядові організації стали "іноземними агентами". Правозахисникам в Росії стало не просто працювати і стежити за дотриманням прав людини.

"Путін зміцнив свою владу завдяки обіцянкам процвітання своїм прихильникам серед еліт, а також покращення якості життя народу. Але тепер економічна криза робить неможливим для нього виконання цих обіцянок. Путін може придушити еліти., але це створить ще більшу невизначеність", - йдеться в статті.

Автор вважає, що Москва заради власної стабільності повинна знайти спосіб, як виконати соціальний контракт влади з населенням, якому обіцяли кращий рівень життя. Інакше її неминуче чекає громадські протести і дестабілізація.

Видання Wall Street Journal раніше писало, що Путін хоче ліквідувати в Росії правозахисників, які фіксують його репресії. Організація "Меморіал" документувала репресії в СРСР і в сучасній Росії, долаючи тиск з боку держави. Зокрема, правозахисники фіксували порушення і тортури під час воєн на Кавказі. Wall Street Journal зауважує, що організація, яку заснував Сахаров, залишалася надією росіян, однак тепер тиранія може остаточно закріпитися, репресувавши її учасників.

В цей же час, у Росії продовжується серйозна економічна криза, яка охопила цілі сектори російської економіки. Зокрема, економічна криза в РФ спровокувала закриття сотні банків. Крім того, російські банки звітують про падіння прибутку внаслідок введених Заходом санкцій.