UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін намагається позбутися санкцій за допомогою суду над Савченко – Washington Post

Київ не виконує свою частину Мінський угод через порушення з боку Москви, а російська сторона використовує це як аргумент на свою користь.

Адміністрація президента США Барака Обами досі дотримується переконання, що 3 нібито дуже зацікавлений у дипломатичному завершенні війни проти України. Але справа Надії Савченко свідчить про протилежне.

Про це сьогодні в редакційній статті пише видання Washington Post. Видання додає, що суд над українкою став черговим "класичним" випадком судової вистави, яка суперечить міжнародним законам так само, як і зобов'язанням Росії згідно з Мінськими угодами щодо закінчення війни в Донбасі.

В середу Савченко в чергове постала перед російським судом через вигадані звинувачення, при цьому судді відкидають усі докази того, що українка дійсно не причетна до загибелі російських журналів. Попри виснаженість від голодування, Савченко знайшла в собі сили відчитати суд, передбачаючи Росії демократичні протести за зразок тих, які відбулися в Україні, і показала середній палець суддям.

Російська справа проти Савченко злить українців, які влаштували масові протести, вимагаючи її звільнення. Але все це, швидше за все, лише тішить Путіна. Суд, так само як і щоденні порушення перемир'я з боку проросійських бойовиків в Донбасі, покликані дестабілізувати демократично обраний прозахідний уряд Петра Порошенка. Незаконне утримання Савченко також порушує умови Мінських угод, згідно з якими обидві сторони повинні звільнити полонених комбатантів.

Зважаючи на всі порушення з боку Росії, Порошенко, який публічно запевнив українців, що угода допоможе звільнити Савченко, тепер не бачить можливості рухатися далі у виконанні українських зобов'язань включно з конституційною реформою. Москва ж вказує Заходу на нібито "некомпетентність" Києва і вимагає припинити підтримувати Україну і скасувати санкції.

Читайте також: Екс-посол США в Україні підтримав нові антиросійські санкції після оголошення вердикту у справі Савченко

На щастя, принаймні деякі європейські лідери бачать наскрізь цю підступну тактику. П'ять урядів у Євросоюзі закликали запровадити нові санкції проти російських чиновників, причетних до сфабрикованої справи проти Савченко. 57 депутатів Європарламенту вважають, що сам Путін повинен бути серед 29 осіб, яких повинні стосуватися нові санкції. Однак США у відповідь обмежилися лише заявою віце-президента Джозефа Байдена і Держсекретаря Джона Керрі, які разом закликали звільнити Савченко.

Але ці слова ніяк не вплинуть на Путіна, поки вони не будуть підкріплені діями. Адміністрація Обами повинна розширити санкції проти Росії і включити до "чорного списку" нові імена тих, хто причетний до суду над Савченко, а також тих, хто порушує Мінські угоди. Шансів для завершенні війни в Україні не буде, поки ціна політики саботажу для Росії не стане занадто високою.

Нагадаємо, прокурор просить для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів штрафу. Раніше держзвинувачення визнало вину Надії Савченко у вбивстві журналістів ВГТРК доведеною. Крім цього, на думку звинувачення, доведена вина Савченко і в незаконному перетині українсько-російського кордону. Після стало відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні. Савченко також закликала суддю не затягувати з винесенням вироку.