Після того, як WADA виявило причетність державних структур Росії до приховування правди про вживання російськими спортсменами допінгу під час Олімпіади в Сочі, голова комітету Держдуми з питань спорту заявив: "Вірогідно, за всім цим стоять США".
Президент Володимир Путін звинуватив антидопінгове розслідування WADA в "політизованості". А російські ЗМІ написали, що скандал став "частиною політики санкцій проти Росії".
Реагуючи на обвинувачення в безпрецедентній атаці на чесність в спорті і на Олімпійських іграх, Кремль застосовує ті ж методи, якими намагається зберегти владу Володимиру Путіну. Про це на сторінках Financial Times пише Пітер Померанцев.
Перший метод вимагає переконати росіян, що Путін – безальтернативний лідер. Також у свій час СРСР переконував, що він значно кращий, ніж західний світ. Сьогодні з Кремль стверджує, що весь світ такий же гнилий, як і Росія. У випадку з допінговим скандалом на російських телеекранах з'явилися численні відео про те, як впродовж історії проблеми із незаконними препаратами виникали у спортсменів США.
"Аналогічно Кремль діє, коли його звинувачують у пропаганді чи корупції: мовляв, Захід теж не кращий", - йдеться в статті.
Другий прийом Москви – це переконати росіян у існуванні якоїсь "таємної змови" проти їхньої країни. І це, на думку автора, дозволяє емоційно виправдати всі невдачі Кремля і цілого російського суспільства. Крім того, це позбавляє людей відчуття, що вони здатні на щось впливати в Росії.
"Що може зробити одна маленька людина проти великих змов?" - пише автор.
Це ж виправдовує незаконні дії Кремля. Мовляв, у російської влади не було іншого вибору, окрім як використовувати таємно армію і брехати, щоб окупувати український Крим. Також їй було "необхідно" годувати спортсменів забороненими речовинами, щоб протистояти "світовій змові".
"В Російській системі звичайним людям теж часто доводиться порушувати правила, щоб вижити. Обійти закон в країні вважається хорошою здатністю. Путін позиціонує себе як людина, яка аналогічним чином діє з міжнародними законами", - йдеться в статті.
Тим часом, Європарламент розгляне доповідь про загрозу російської пропаганди. Нарикінці травня посол США в Україні Джеффрі Пайетт закликав українські медіа відмовитися від "спокуси" використання інструментів пропаганди в боротьбі з дезінформацією російських ЗМІ. За його словами, найкращим засобом боротьби з російською пропагандою є донесення правди. "Великою помилкою буде грати в ту ж гру, що й Росія: використовувати інформацію, як гнучкий товар", – заявив він.