В липні президент США Барак Обама розповів, як його "підбадьорили" телефонні розмови з Володимиром Путіним і його ініціатива з обговорення війни в Сирії.
Американський лідер тоді підкреслював, що нібито "росіяни усвідомили, що Башар Асад втрачає контроль над все більшою частиною Сирії і це дає змогу серйозно вести переговори з ними".
"Але, як виявилося, не вперше президент США неправильно зрозумів російського лідера. Замість того, щоб відмовитися від підтримки режиму Асада, Москва, навпаки, подвоїла її", - пише в редакційній статті Washington Post.
Видання нагадує про інформацію щодо присутності армії Росії в Сирії, а також ознаки того, що Москва готується перекинути в близькосхідну країну ще більше військ. Газета нагадує, що політика Путіна щодо Асада лишалася весь час послідовною.
Він блокував усі ініціативи США в ООН щодо вирішення громадянської війни в Сирії після повалення режиму сирійського диктатора. Москва постійно намагалася змусити Вашингтон співпрацювати з Асадом у війні проти "Ісламської держави" і визнати його важливість.
Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.
"Якщо Обама хоче, щоб його концепція розвитку Сирії перемогла російську, для цього знадобиться більше, ніж телефонні розмови", - йдеться в статті.
У середу, 9 вересня, стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.
У цей же час, швейцарське видання Neue Zuercher Zeitung писало, що США і Росії може загрожувати військове зіткнення в Сирії. Побоювання американців викликані тим, що Росія може за допомогою військового контингенту в Латакії проводити окремі військові операції. В кращому випадку вони почнуть окрему боротьбу проти "Ісламської держави", але при цьому не зрозуміло, як будуть координуватися дії росіян з операціями міжнародної коаліції. В гіршому випадку в приціл росіян можуть потрапити помірковані сирійські опозиційні сили, яких підтримують США і їхні союзники.
Раніше повідомлялося, що США перевіряють інформацію про постачання Росією зброї в Сирію.
Крім того, видання The Times писало, що Кремль відправляє солдатів і зброю в Сирію, щоб захистити Асада. Видання також нагадує, що 20 серпня російський військовий корабель "Микола Фільченков" був сфотографований під час проходження через Босфорську протоку. На його борту було багато російської бронетехніки. Він, швидше за все, прямував в сирійський полрт Тартус. Це був перший випадок, коли російський військовий корабель відкрито плив через Стамбул зі зброєю на борту.