UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін хоче зберегти ПВК «Вагнер», але відокремити від неї Прігожина – ISW

Путін вже пропонував найманцям служити під керівництвом одного з командирів ПВК.

Президент країни-терористки РФ Владімір Путін хоче зберегти ПВК «Вагнер» як згуртовану бойову силу, а не розбивати її. Однак він прагне відокремити засновника і фінансиста приватної військової компанії Євгєнія Прігожина від керівництва найманцями, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Путін підтвердив в інтерв’ю російському виданню «Коммерсантъ», опублікованому 13 липня, що він зустрічався з Прігожиним і 35 командирами «Вагнера» 29 червня. Путін стверджував, що пропонував бійцям «Вагнера» служити під керівництвом командира «Вагнера» (позивний «Седа»), який командував силами ПВК протягом останніх 16 місяців», – йдеться у звіті.

Це, як зазначили аналітики, ще більше підтверджує попередню оцінку ISW про те, що Кремль хоче зберегти ПВК «Вагнер» як згуртовану бойову силу, але при цьому відокремлену від Прігожина. Вказано, що Путін стверджував, що «багато командирів ПВК «Вагнера» кивали головами» у відповідь на його пропозицію, але Прігожин, «який сидів перед особовим складом і не бачив, як вони кивали», сказав, що командування найманців не погоджується з таким рішенням. 

Читайте також: У Білому домі відслідковують переміщення ПВК «Вагнер» та Прігожина

«Путін, ймовірно, підкреслив різну реакцію Прігожина на те, щоб поставити його як проблему, на відміну від лояльних командирів «Вагнера». Колишній російський офіцер і затятий націоналіст Ігор Гіркін зазначив, що переказ Путіним зустрічі 29 липня показує, що президент РФ піддався вимогам Прігожина, але остаточний результат зустрічі незрозумілий», – додали в ISW.

На пряме запитання «Комерсанта» щодо майбутнього «Вагнера» як бойової частини, Путін продовжував підтримувати абсурдну думку про те, що в Росії не існує приватних військових компаній (ПВК). Своєю чергою речник Пентагону бригадний генерал ВПС Пет Райдер 14 липня заявив, що ПВК «Вагнер» не бере участі у військових операціях в Україні в будь-якій суттєвій допоміжній чи бойовій ролі. 

«ISW раніше спостерігала за повідомленнями російських джерел про те, що ПВК «Вагнер» не бере участі в бойових діях в Україні», – додали в Інституті вивчення війни.

Читайте також: Наслідки заколоту: Чому відсутність Прігожина так шкодить Путіну – CNN

Раніше CNN писало, що через кілька тижнів після того, як збройний заколот російської групи найманців «Вагнер» виявило тріщини в російській системі одноосібного правління, Кремль пішов у піар-наступ. Послання просте: президент Росії Владімір Путін міцно тримає ситуацію під контролем, а тепер, будь ласка, рухайтеся далі. При цьому у виданні зазначили, що Путін створює розкол між «хорошим» «Вагнером» та «поганим» «Вагнером».

Нагадаємо, що після заколоту угруповання «Вагнер» у червні, у російській армії розпочалися «чистки» – були затримані щонайменше 13 вищих офіцерів, які «втратили довіру», 15 офіцерів були звільнені або відсторонені від виконання обов’язків, 

Пізніше президент США Джо Байден порадив Прігожину слідкувати за своїм меню, натякнувши на те, що його можуть отруїти, як це було із іншими ворогами Путіна.