UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін керує війною в Україні і поглядає на Казахстан – The Times

Російський президент може вчинити з Казахстаном так само, оскільки у Назарбаєва немає очевидного наступника, лояльного до Кремля.

Цей тиждень знову виявився дуже хорошим для 3 і поганим для України і Заходу. Президент Росії далі успішно роздирає на частини сусідню країну без потреби "збільшувати потужність двигунів танків Т-72". А чергове перемир'я дозволяє йому заощаджувати зусилля і пальне.

Про це на сторінках британського видання The Times пише кореспондент Роджер Бойз. Він зауважує, що попри обіцянки Заходу влаштувати російському лідеру міжнародну ізоляцію, з ним знову ведуть переговори канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. А вчора він без проблем відвідав Угорщину – країну Євросоюзу.

"Кремль цілий минулий рік "вмикав" і "вимикав" український конфлікт на свій розсуд. Тепер він перевів його в режим очікування", - йдеться в статті.

На думку автора, Путін хоче "заморозити" війну в Донбасі, щоб закріпити за собою захоплені території. Крім того він намагається балансувати між Європою і Азією. Він називає свою країну "євразійською", але при цьому ігнорує європейські закони і азійські стандарти ввічливої поведінки і працьовитості.

Він намагається зміцнити зв'язки з країнами Азії, такими як Іран, Індія, Китай і Туреччина для того, щоб закріпити свій вплив у колишніх центрально-азійських республіках СРСР. Зокрема, Путін пильно стежить за Казахстаном, і не виключено, що він може вчитини з цією країною так само, як з Україною.

"Нурсултан Назарбаєв старіє і в нього немає очевидного наступника. Тож у Кремлі вважають, що США можуть спробувати привести до влади орієнтований на Захід уряд", - пише Бойз.

Він додає, що агресія проти Астани призведе до ще більшого тиску Заходу. Тому, аби не опинитися в ізоляції, Путін активно налагоджує зв'язки з Пекіном, де на нього дивляться, як на переможця.

"Китайці обожнюють Путіна. Знайомий з Пекіна нещодавно показав мені найновіший документальний бестселер – біографічний фільм "Народжений в Росії", який дуже вихваляє Путіна", - пише британський журналіст.

На його думку, до цих пір Путін майже безкарно розділяв Україну і "лускав по носі Обаму". Тож не дивно, що в Азії його вважають героєм. Тим часом, Вашингтон вагається, чи поставляти оборонне озброєння українській армії. Раніше в Держдепі США заявили, що питання постачання летальної зброї в Україну залишається на порядку денному і після мінських угод. 13 лютого група сенаторів-республіканців внесла на розгляд Конгресу США законопроект, який надає президентові право постачати уряду України озброєння. Вчора ж під час візиту в Угорщину російський президент заявив, що нібито американська зброя в Україну вже поставляється.