UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін і Лукашенко домовилися про розвиток інтеграції Росії й Білорусі

Міністр економіки Білорусі сказав, що поки позиції сторін узгоджені на 80%, інші питання мають принциповий характер.

Президенти Росії і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко вирішили й далі працювати над розвитком союзної держави. Про це вони заявили на форумі регіонів двох країн 18 липня у Санкт-Петербурзі, передає "Радіо Свобода".

Путін нагадав, що урядова комісія підготувала доповідь щодо подальшого розвитку союзної держави. У першу чергу, йдеться про сферу безпеки, військову справу, оборонний комплекс і економіку.

Зі свого боку, Лукашенко запропонував Путіну підготувати програму стратегії інтеграції до початку грудня. Білоруський лідер вважає, що громадяни двох країн чекають від президентів конкретного рішення.

Міністр економіки Білорусі Дмитро Крутой, який очолює білоруську інтеграційну комісію, заявив, що поки позиції сторін узгоджені на 80%, інші питання мають принциповий характер. На яких саме питаннях сторони не можуть зійтися, Крутой не пояснив, зазначає БелТА.

Від кінця минулого року в ЗМІ з'являються повідомлення про те, що Кремль розглядає ідею приєднання Білорусі до Росії. Серед потенційних причин йшлося про можливість, яка в такому випадку з'явилася б у Путіна, щоб залишитися при владі після завершення його президентського терміну. Офіційно в Кремлі ці повідомлення відкидають.

Лукашенко неодноразово заявляв про можливість більш глибокої інтеграції з Росією, але висував при цьому власні умови, зокрема, закликав "припинити розмови" про можливе приєднання країни до Росії.

Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави у 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютній, культурній та інших сферах.

Зазначимо, що в Москві особливо не приховують, що розраховують створити на білоруській території власні повноцінні військові бази. Детальніше про можливості створення російської військової бази в Білорусі читайте в матеріалі Андрія Паливоди "Загроза з півночі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".