UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін і Асад здобули суто пропагандистську перемогу під Алеппо – Neue Zeurcher Zeitung

Сирійські війська під прикриттям російської авіації можуть перекрити канали забезпечення ІД, але Асаду це не вигідно.

Армії президента Сирії Башара Асада завдяки авіації Росії вперше за рік здобула перемогу на полі бою. Їй вдалося розблокувати авіабазу "Квейріс" неподалік міста Алеппо, хоча саме місто досі захоплене "Ісламською державою".

Авіабаза теж була під контролем терористів. Тому її звільнення стане важливою перемогою для пропаганди Володимира Путіна і його союзника Башара Асада.

Про це на сторінках швейцарської газети Neue Zuercher Zeitung пише оглядач Моніка Болігер.

"З початку вторгнення російської армії в Сирію, Кремлю довелося зіштовхнутися з обвинуваченнями, що його кампанія направлена проти сирійських повстанців, а не проти "Ісламської держави". Тепер Путін може оголосити про успішну операцію саме проти терористів", - пояснює автор.

Разом з тим, на думку оглядача, авіабаза "Квейріс" навряд чи надовго залишиться в руках армії Асада, оскільки їй бракує солдатів, щоб утримати її під контролем. Однак і подальший наступ проти "Ісламської держави" теж сумнівний. Щоб прорвати блокаду терористів, Асаду доведеться відправити війська на південь, щоб перекрити канали забезпечення бойовиків "Ісламської держави". Але це буде вигідно і повстанцям, позиції яких розташовані на північ від Алеппо. Але Асад навряд чи захоче робити послугу своїм опонентам.

Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.

У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.