UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін готується до ворожих відносин з Байденом — NYT

Однак, російський лідер має безліч причин «боятися» новообраного американського президента.

Вранці після того, як демократ Джо Байден переміг на виборах президента США і став новообраним американським лідером, Кремль опублікував привітальне повідомлення від президента Росії Владіміра Путіна, пише The New York Times.

На відміну від своїх західноєвропейських колег, які дуже швидко привітали Байдена, Путін дещо «запізнився» із привітанням. Однак, чотири роки тому Кремль одразу ж після того, як американські телевізійні мережі оголосили результати президентських виборів у США 2016 року, передав послання президенту Дональду Трампу.

Таке «запізнення із привітанням» та відсутність коментарів стосовно перемоги Джо Байдена може свідчити про те, що Путін готується до ворожих відносин із новим президентом Америки.

Попри те, що Трамп ніколи не покладався на надмірне зближення США та Росії, його хаотична політика на міжнародній арені співпадала з намірами Кремля дестабілізувати Захід і розширити російський вплив у всьому світі.

Байден, навпаки, є новообраним президентом, якого Путін вже має безліч причин боятися.

Демократ розглядає Росію як одну з найбільших загроз національній безпеці Америки і обіцяє відновити пошкоджені зв’язки з європейськими союзниками. До того ж, будучи віце-президентом США, Байден активно працював на підтримку прозахідних політиків в Україні, яка перебуває у стані війни з Росією.

Байден, на відміну від Трампа, багатьом росіянам здається таким американським політиком, якого вони найбільше «недолюблюють», адже Байден готовий боротися за підтримку демократичних ідеалів, а не допомагати Росії дестабілізувати ситуацію в світі.

Коли в останні дні деякі американські штати підраховували голоси, російське державне телебачення дедалі частіше акцентувало увагу на твердженні Трампа про те, що демократи вкрали вибори. Російський репортер у Вашингтоні висміяв вуличні святкування перемоги Байдена.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив у понеділок журналістам, що Кремль затримався з привітальним повідомленням для Байдена з поваги до судових процесів, розпочатих Трампом.

«Ми вважаємо, що було б правильно дочекатися офіційного оголошення результатів виборів. У будь-якому випадку ми сподіваємось, що вдасться налагодити діалог із наступним президентом США та домовитись про шляхи нормалізації наших двосторонніх відносин», - сказав Пєсков.

Але «сарказм» на контрольованому Кремлем телебаченні та відсутність швидкого привітання Байдена з перемогою можуть свідчити і про те, що Путін намагався дистанціюватися від Трампа, оскільки Байден був очевидним фаворитом виборчих перегонів у США. Деякі російські аналітики та політики навіть висловлювали припущення, що нове керівництво у Вашингтоні може бути позитивним моментом для Москви, адже навіть у Кремлі вже могли «втомитися від Трампа».

Дійсно, Путін цієї осені не «подарував» Трампу те, що могло б стати цінною перемогою у зовнішній політиці – нову угоду про контроль над ядерним озброєнням між країнами.

Натомість у телевізійному інтерв’ю минулого місяця Путін похвалив Байдена за готовність продовжити договір щодо ядерної зброї.

"Ми будемо працювати з будь-яким майбутнім президентом Сполучених Штатів - тим, кому американський народ висловить свою довіру", - сказав Путін.

Американська розвідка цього року заявила про те, що Путін втручається в американські вибори та сприяє перемозі Трампа. Кремль заперечує втручання в американську політику.

Дійсно, уявлення про те, що вихід Трампа з Білого дому може зменшити підозри Америки з приводу втручання Росії у вибори 2016 року, здавалося б, може стати справжнім променем надії для російсько-американських відносин, вважають деякі політики та аналітики, адже «ключовий подразник» у відносинах Росії та США може зникнути.

Байден також міг би принести користь Росії, повернувши США до ядерної угоди з Іраном.

Попри те, що Кремль зустрів тривалим мовчанням перемогу Байдена, найвідоміший опонент Путіна – лідер російської опозиції Алєксєй Навальний опублікував у Twitter привітання Байдену та новообраному віце-президенту Камалі Гарріс. Він також привітав американців з проведенням "вільних і чесних виборів".

"Чесні вибори - це привілей, який доступний не для всіх країн. З нетерпінням чекаємо нового рівня співпраці між Росією та США ", - написав Навальний.

Кремль Путіна вже протягом тривалого часу стверджує про те, що російські опозиційні активісти, такі як Навальний, є інструментами, за допомогою яких ворожий Захід реалізує свою «антиросійську програму». Російські ЗМІ часто говорять, що Сполучені Штати спричинили "кольорові революції" по всьому колишньому СРСР.

Путін зображає себе захисником Росії від Заходу. Однак, жорсткіша політика відносно Росії у Сполучених Штатах може зіграти йому на користь, адже конфлікт із Заходом і США є важливою частиною легітимності Путіна, резюмує видання.