UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін хоче врятувати сирійський режим, а не Асада – лідер опозиції Сирії

Захід згоден на такий варіант, але він не влаштовує аравійців і турків.

Для президента Росії Володимира Путіна не важливо, щоб на чолі Сирії лишався саме Башар Аль-Асада. Однак він хоче врятувати нинішній сирійський режим в цілому.

Про це в коментарі для DT.UA сказав заступник голови "Національної коаліції" Сирії Хішам Марві. Він зауважив, що на сьогодні тривають серйозні політичні процеси щодо сирійського конфлікту. Тож Асад приїхав у Москву, щоб продемонструвати свою дипломатичну активність. Також не виключено, що він хотів зустрітися з Путіним перед зустріччю у Відні за участі представників влади Йорданії, Саудівської Аравії, США, Росії і Туреччини. Також Асад міг домовлятися про подальшу російську допомогу своєму режиму.

За словами Марві, Росія і Іран докладають усіх сил, щоб врятувати сирійського президента. Але Захід і аравійські монархії наполягають, що в нього немає політичного майбутнього.

"Саудити і катарці недвозначно натякають, що готові навіть до військового втручання. Операція в Ємені дала їм віру в здатність відстоювати інтереси в регіоні за допомогою сили зброї", - каже сирійський опозиціонер.

При цьому він додає, що враховуючи військовий і фінансовий потенціал сторін протистояння, Асад точно піде. Сили сирійської опозиції змогли показати, що все ще здатні завдавати серйозні удари по військам режиму, попри підтримку авіації Росії.

"Кремль розуміє цей розклад, і, можливо, на пальцях пояснив його сирійському президенту в Москві. Але поле для маневру все ще є. Для Росії важливо зберегти не президента, а сам сирійський режим – навіть шляхом здачі Асада. Здається, Захід може бути не проти такого варіанту, оскільки вже вивчений і передбачуваний режим все ж кращий, ніж ісламісти, які стоять біля воріт Дамаска, чи сирійська опозиція, яку тяжко об'єднати", - припускає Марві.

При цьому він додав, що Туреччина і Саудівська Аравія все ще чинять опір такому сценарію розвитку подій. Тому, можливо, Путін і хоче зібрати всіх гравців у Відні, де спробує "купити сирійську революцію за її символ", а саме за політичну долю Асада.

В цей же час, президент Росії Володимир Путін заявив про згоду Асада на співпрацю Росії з опозицією Сирії. Він зазначив, що РФ спробує перевести ці домовленості в практичну площину, оскільки "сирійське керівництво повинно налагодити робочий контакт з тими опозиційними силами, які готові до діалогу".

20 жовтня президент Сирії Башар Асад відвідав Москву. Це його перший закордонний візит вперше з початку війни в країні (з 2011 року - ред.) , і першою країною, яку він відвідав, стала Росія, яка три тижні тому почала масштабну військову повітряну операцію в Сирії в підтримку армії Асада.

За підсумками зустрічі спікер Путіна Пєсков повідомив, що вона була "досить тривала". Він зазначив, що глави держав встигли обговорити боротьбу з екстремістськими терористичними угрупованнями, а також продовження російської операції в Сирії та підтримку наступальних армій Дамаска.

За підсумками зустрічі Путін відзвітував перед главами Саудівської Аравії і Туреччини. У свою чергу, турецькі ЗМІ повідомляють, що в розмові з Путіним Ердоган в черговий раз висловив стурбованість російської військовою кампанією в Сирії, зокрема - про збільшилися потоки біженців після посилення авіаударів РФ за Алеппо, який розташований в 35 км від турецького кордону.

Більше про майбутнє сирійського конфлікту читайте в статті Віталія Федятіна "Сирійський символ" у свіжому номері "Дзеркало тижня. Україна".