UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін через Україну програє Китаю у боротьбі за Центральну Азію - Bloomberg

Путін через своє бажання "утримати" Україну втрачає свій вплив на країни Центральної Азії.

Колишні радянські республіки Центральної Азії зараз все частіше воліють більше інвестувати і вести торгівлю з Китаєм, ніж з Росією. Вторгнення Росії в східні області України "налякало" країни Азії. Про це пише Bloomberg Businessweek.

Підтвердженням зростаючих економічних зв'язків із регіоном, є план фонду Китаю профінансувати на $ 16,3 млрд залізниці, дороги і трубопроводи по всій Центральній Азії, відроджуючи багатовіковий "Шовковий шлях" між Китаєм і Європою.

У Пекіна багато причин для співробітництва з країнами Центральної Азії. Покращена інфраструктура допоможе Китаю потрапити на європейські ринки і дати Китаю широкий доступ до багатих природних ресурсів. Казахстан є крупним виробником нафти, сусідній Киргизстан має великі поклади корисних копалин, Туркменістан видобуває природний газ.

Протягом більшої частини 19-го століття Російська і Британська імперії змагалися за контроль над Центральною Азією, це суперництво охрестили як "Велика гра". Але регіон, який включає країни Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан, увійшов до складу Радянського Союзу після більшовицької революції.

Президент Росії Володимир Путін прагнув зберегти ці зв'язки, наприклад, запрошуючи Казахстан і Киргизстан приєднатися до Митного союзу. Але в умовах великого падіння російської економіки, він не може запропонувати азіатському регіону такі великі гроші, як Китай. Падіння економіки в Росії стимулює середньоазіатські економіки звернеться за допомогою до Китаю.

Китай вже побудував істотні економічні зв'язки із деякими країнами Центральної Азії, великі інвестиції йдуть в нафтову галузь Казахстану, здійснюються великі закупівлі газу Туркменістану.

Вторгнення Росії в східні області України "налякали" деякі країни Центральної Азії, особливо Казахстан, який має велику російськомовну меншину. Там з'явилася недовіра до Росії тепер. "І, хоча регіон не відвернеться від Росії, зараз Китай здається більш надійним партнером", - зазначає автор публікації.

Читайте також: Через заворушення під Радою Турчинов достроково закрив засідання

"Вибори" у самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" пройшли 2 листопада. Міжнародне співтовариство засудило проведення незаконного голосування, країни відмовилися визнати результати "виборів". Однак у Росії заявили, що "поважають" "вибори", що пройшли в "ЛНР" і "ДНР".