Нинішні економічні проблеми Росії викликані не стільки санкціями Заходу, введеними у відповідь на військову агресію проти України, скільки тим, що Кремль закинув економічні реформи з 2008 року.
Про це в інтерв'ю німецькому видання Der Spiegel сказав російський економіст Костянтин Сонін. За його словами, Росія прямує до занепаду вже кілька років, а її економіка не розвивається.
"Російська економіка практично не показує зростання впродовж 7 років і перебуває на рівні 2007 року", - сказав економіст.
Він зауважив, що впродовж останніх років рикни акцій інших країн зростали, а російський – переживав застій. Тому що інвестори не хочуть вкладати гроші в Росії. За словами Соніна, нинішня економічна криза нагадує йому труднощі СРСР у 80-х, коли проблеми роками накопичувалися і не вирішувалися.
"Цього б не сталося, якби Володимир Путін після двох своїх успішних президентських термінів відмовився від подальшого керування країною в 2008 році. Тому що починаючи з цього року він не займається реформуванням країни, а намагається утриматися при владі", - сказав економіст.
За його словами, Путін відмовився від багатьох раціональних ідей, які він започаткував на початку свого президентства. В цей же час, за словами Соніна, санкції Заходу не так сильно шкодять Росії, як її власні обмеження. Заборона імпорту продуктів з ЄС і інших країн вдарила по найбіднішим росіянам, які більшу частину зароблених грошей витрачають на продукти.
Російський економіст зауважує, що Путін, як і всі інші диктатори, був ефективним лише на початку свого правління. А потім почав займатися збереженням влади.
"Путін буде триматися за владу до останнього. Жоден політик не пішов за власним бажанням", - сказав економіст.
На думку Соніна, Росію чекає революція, оскільки це єдиний спосіб зрушити країну з місця і почати зміни на краще. В цей же час, видавець німецької газети Die Zeit Йозеф Йоффе писав сьогодні, що тиск на економіку Росії може повалити Путіна. Адже президент Росії не зможе "нагодувати країну агресією" і створити успішну економіку на базі клептократії.