UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пурім: традиції свята

Свято прийнято відзначати весело.

Пурім - найвеселіше іудейське свято, воно встановлене на згадку про чудесне спасіння євреїв від винищення. З року в рік дата Пуріму відрізняється, його святкують 14 числа місяця Адар. В 2021 році Пурім випадає на 26 лютого, але святкувати його починають ввечері 25 лютого, повідомляє «Обозреватель».

Традиції святкування

Напередодні Пуріму прийнято дотримуватися посту. Він встановлений в пам'ять про піст, оголошений Мордехаєм і царицею після видання указу про знищення євреїв.

У свято прийнято читати сувій Естер - біблійну книгу, яка розповідає про ці події.

Свято прийнято відзначати весело. Це єдиний день, коли юдеї можуть вживати міцні алкогольні напої надміру, поки вони не втратять здатність розрізняти фрази "нехай буде проклятий Аман" і "хай буде благословенний Мордехай".

Традиційна страва свята - гоменташі. Це трикутне печиво чи пиріжки з маком або іншою начинкою. Її ще називають «вуха Амана».

До свята ставлять пурімшпіль - театральну виставу, в якій розігрують біблійний епізод про порятунок євреїв завдяки мудрості та хитрості цариці Естер.

У Пурім, за традицією, влаштовують театралізовані вистави, костюмовані бали і маскаради і карнавальні ходи. В середні віки під час таких уявлень, за звичаєм, спалювали опудало підступного Амана.

Читайте також: Стрітення Господнє: історія свята

У свято Пурім чоловікам дозволяється переодягатися в жіноче плаття і навпаки, що зазвичай заборонено категорично.