Напередодні в Грузії відбувся другий тур президентських виборів, перемогу у якому отримала формально незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримала партія влади "Грузинська мрія". Але будь-який результат волевиявлення не змінив би проєвропейської зовнішньої політики країни, пише для DT.UA Микола Замікула з Національного інституту стратегічних досліджень.
"Можна впевнено стверджувати, що незмінною залишиться проєвропейська орієнтація Грузії. Це було ключовою тезою обох кандидатів у президенти", - пише автор
Однак експерт зазначає, що реалізація цих зовнішньополітичних амбіцій Грузії нині зазнає впливу потужних зовнішніх чинників, зокрема регіональної політики Росії та США.
"Російська військова присутність у Кавказькому регіоні посилюється, в тому числі на територіях самопроголошених Абхазії та Південної Осетії", - додає Замікула. "Втім, надії Тбілісі на успішну протидію російській агресії та реалізацію інтеграційного потенціалу зміцнюються з поверненням американського інтересу до регіону".
Автор наголошує, що Вашингтон прагне домогтися дієвої ізоляції Тегерана і посилити свої позиції біля його кордонів. "Це своєю чергою активізує контакти адміністрації Трампа з країнами Південного Кавказу, про що свідчить низка візитів американських високопосадовців до регіону в жовтні 2018 року".
Детальніше про вибори президента Грузії читайте у статті Миколи Замікули "Мрія до президентства доведе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".