3, а також впливовий політик-реформіст, колишній президент Ірану Алі Акбар Хашемі Рафсанджані.
Відбір кандидатів проводила наглядова Рада вартових Ісламської революції - спеціальний орган, який визначає доцільність участі у виборах тих, хто подав заявки, відповідно до конституції країни. Окрім іншого, рада враховує, наскільки той чи інший кандидат лояльний принципам Ісламської революції.
В остаточний список увійшли три політики, що належать до реформаторського напрямку: колишній перший віце-президент Ірану Мохаммадреза Ареф, екс-секретар Вищої Ради національної безпеки Ірану і колишній парламентер з "шісткою" з іранської ядерної програми Хассан Роухані, а також екс-міністр пошти і телеграфу Сейєд Мохаммад Каразі.
З числа політиків консервативного спрямування у списку залишилися екс-міністр закордонних справ країни Аліакбар Велаяті, мер Тегерана Мохаммадбакер Калібаф, колишній командувач КВІР Мохсен Резаї, секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі і екс-спікер Меджлісу Ірану Голямали Хадад-Адель.
Як вважають іранські експерти, деякі політики вже затвердженої "вісімки" візьмуть самовідведення на користь інших кандидатів.
Президентські вибори в Ірані відбудуться 14 червня. Сам Ахмадінежад у виборах не бере участь - йти на третій термін не дозволяє Конституція. !zn
Читайте також:
Обкладений "ядерними" санкціями Іран очолить Конференцію ООН з роззброєння
Агент спецслужб США ледь не застрелив президента Ірану
Ахмадінежад назвав загрозою для Ірану "нецивілізованих сіоністів"