UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протестувальники в Кишиневі перекрили вулиці біля офісів партій правлячих партій

Вулиці блокувалися півгодини в якості попереджувальної акції.

В молдовській столиці Кишиневі активісти на півгодини блокували три вулиці біля офісів партій, що входять до складу правлячої коаліції.

Учасники акції протесту, розбившись на три групи приблизно по 100 осіб, пройшли маршем центральними вулицями до офісів Ліберальної, Ліберально-демократичної і Демократичної партій, а потім перекрили вулиці Щусєва, Букурешть і Тигіна.

За словами голови партії соціалістів Молдови Ігоря Додона, місцева влада була проінформована про проведення акції. Він також приніс вибачення водіям і жителям Кишинева, "які зазнали певні незручності із-за наших дій".

"Ми блокували вулиці на 30 хвилин у якості попереджувальної акції. Це наше попередження партіям та їх лідерам, вони повинні прислухатися до народу", - заявив Додон.

Голова партії соціалістів також анонсував масову акцію протесту біля парламенту 15 жовтня, коли буде скликано перше засідання парламенту в рамках осінньо-зимової сесії.

"Ми готуємося до цього засідання. Всі проекти документів з нашими вимогами вже підготовлені. В цей день ми дамо рішучий бій. Ми дозволимо депутатам зайти в будівлю парламенту і будемо вітати їх. Але вони звідти не вийдуть до тих пір, поки не будуть виконані всі наші вимоги", - підкреслив Додон.

Читайте також: США припинили фінансування інвестпроектів у Молдові через корупцію

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.

25 вересня партія соціалістів (ПСРМ) і "Наша партія" розпочали безстрокову акцію протесту. Вони встановили близько 300 наметів перед будівлями парламенту і міністерства сільського господарства. 27 вересня вони провели мітинг, у якому взяло участь кілька десятків тисяч чоловік.

Учасники протестів вимагають дострокових парламентських виборів. Разом з тим, протестувальники в Молдові вже не вимагають відставки президента після зустрічі з ним.

Детальніше про причини протестів у Молдові читайте у статті Олексія Коваля в "Дзеркала Тижня. Україна" Молдова: протести замість свята вина.