UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протестуючі в М'янмі не підтримують план Асоціації держав Південно-Східної Азії

Учасники саміту АСЕАН в Джакарті зажадали від військової влади припинити насильство в М'янмі, встановити діалог з громадськими силами і надати доступ для гуманітарної допомоги.

Протестний рух М'янми лише частково задоволено планом Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), спрямованим на врегулювання ситуації в країні. Відповідну заяву зробив Рух громадянської непокори М'янми, повідомляє DW.

"Ми визнаємо і вітаємо той факт, що АСЕАН вдається до безпрецедентних кроки, але з огляду на реалії повинні відзначити, що запропоновані заходи не є ні достатніми, ні адекватним", - йдеться в заяві.

На думку опозиції, АСЕАН повинен залучити до стратегії врегулювання конфлікту тіньовий уряд "як представника народу М'янми".

Втім, як наголошується, навіть в день саміту, в якому взяв участь і глава хунти М'янми генерал Мін Аун Хлайн в країні застосовували силу проти учасників протесту.

1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 виборах.

Після цього в країні почалися протести, які тривають і донині. В ході зіткнень гинуть люди, також тривають арешти.

Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але на наступний день більшість з них звільнили.

Читайте також: США ввели нові санкції проти М'янми

В ООН засудили насильство в М'янмі, проте в організації не виключають початок громадянської війни. Ситуація з протестами в М'янмі все більше нагадує історію Сирії: етнічні ополченці підтримують народне повстання, а біженці тікають з країни.