UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протести в Росії вказали на прірву між росіянами і владою - Newsweek

Участь молоді в протестах лякає як владу, так і опозицію, оскільки ні одні, ні другі не знають, про що думають 18-річні росіяни.

Росія не бачила таких протестів з 2012 року чи й навіть за довший період. 26 березня десятки тисяч людей вийшли на вулиці проти корумпованої влади, поліція затримала 1,5 тисячі учасників акцій, з них кілька десятків були засуджені. І після 4 днів мовчання президент Володимир Путін порівняв антикорупційні протести з "Арабською весною" 2011 року і революцією в Україні, яка відбулася у 2014-му.

Про це на сторінках Newsweek пише експерт Wilson Center's Kennan Institute Максим Трудолюбов.

Він зауважує, що протести і їхня причина здивували багатьох. Оскільки ніхто не сподівався, що фільм Олексія Навального про таємні маєтки і статки прем'єр-міністра Дмитра Медведєва викличе таке невдоволення ним у росіян, які вже звикли до історій про корумпованість чиновників.

Більш важливий висновок з цих подій полягає в тому, що розрив між елітами і масами в Росії такий же реальний сьогодні, як і 6 чи 26 років тому. Ні анексія українського Криму, ні символічні жести захопливої націоналістичної гордосі не змогли збудувати міст між ними. Навіть жорсткі закони і обмеження не спрацювали.

"Щоб люди не говорили під час опитувань про їхню підтримку політики уряду і Путіна як президента, вони добре усвідомлюють прірву між їхнім становищем і умовами їхніх правителів", - йдеться в статті.

Автор додає, що молоде покоління росіян ще не навчилося ігнорувати безкарність правлячого класу як нормальне явище. 26 березня само така молодь сформувала ядро протестів, і це налякало як прокремлівські сили, так і критиків влади. Ніхто насправді не може сказати, що мають на увазі 18-річні росіяни, коли вони підтримують антикорупційних рух.

"Яка б об'єднуюча тема не піднімала людей, вони будуть виходити на вулиці і протестувати, тому що немає інакшого способу подати сигнал владі. І це робить Росію зоною постійної сейсмічної небезпеки", - пише Трудолюбов.

На початку березня Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального оприлюднив розслідування про елітну нерухомість голови уряду РФ Дмитра Медведєва, яка була придбана корупційним шляхом. У розслідуванні йдеться, що Медведєв створив багаторівневу корупційну схему отримання хабарів від олігархів. В обслуговуванні схем прем'єр-міністра РФ задіяні тисячі людей, а його нерухомість охороняють державні спецслужби.

26 березня по всій Росії пройшли численні акції протесту проти корупції в російській владі.