Натхненні найбільшими антиурядовими протестами в Росії за останні 5 років політичні опоненети президента Володимира Путіна в передчутті початку нової хвилі народної непокори перед президентськими виборами.
Про це сьогодні пише Bloomberg, нагадуючи, що попри жорсткі закони, які забороняють росіянам виходити на вулиці проти свого уряду, понад 60 тисяч людей взяли участь в акціях у 80 містах Росії.
"Це лише початок. Кульмінація відбудеться ближче до президентських виборів. Зараз наше завдання змусити владу піти на поступки", - сказав один з лідерів російської опозиції Володимир Мілонов.
Володимир Путін ще не оголосив офіційно про свій намір балотуватися вчетверте, однак мало хто в Росії сумнівається, що він це зробить. Конкуренцію йому пообіцяв скласти Олексій Навальний. Але російська влада наголошує, що він не зможе взяти участь у виборах через обвинувачення у шахрайстві. Вчора Навального знову затримали через демонстрації.
Голова російського "Центру політичних технологій" Ігор Бунін переконаний, що російська влада не знає напевне, як їй варто відповісти на відродження російської опозиції. Хоча у руках Кремля - низка законів, які були затверджені після попердніх демонстрацій в 2012 році.
"Можливо влада займе позицію посередині. Поки що Путіну особисто нічого не загрожує. Але ми не знаємо, як далеко зайде суспільна свідомість, оскільки невдоволення буде все більше зростати", - сказав експерт.
Бунін зауважив, що на відміну від акцій проти третього президентського терміну Путіна в 2011-2012 роках, в яких взяли участь представники середньго класу, цього разу рушієм протестів стала молодь, "у якої ще все диття попереду". Тому акції цього разу можуть виявитися більш настирливі і рішучі.
Тим часом, багато російських ЗМІ проігнорували тему масових протестів. Інформаційні агентства "ТАСС" та "РИА новости" практично не писали про акції протесту в Москві та інших містах, а також не виставляли новини про ці події на своїх головних сторінках. Мало згадували про протести і сайти телевізійних каналів Росії, з деякими винятками, в числі яких канал "Дождь".
У неділю, 26 березня, в Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах почалися акції протесту проти корупції. Приводом для виступу стало розслідування "Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про розкішне життя прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.
Через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві був затриманий російський опозиціонер Олексій Навальний.
Детальніше про протести в Москві та інших російських містах читайте в матеріалі: "Антикорупційні протести в Росії: головне".