Під час демонстрацій прихильників незалежності Каталонії 66 людей отримали поранення, включаючи 30 поліцейських. Були затримані щонайменше 12 осіб, повідомляє видання La Vanguardia.
"Лікарі лікували в цілому 66 осіб, переважно з легкими травмами", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що один із затриманих ніс матеріал для виготовлення "коктейлів Молотова".
Каталонські сепаратисти протестують проти рішення прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса провести щотижневу зустріч міністрів у Барселоні. До регіону надіслали в якості підкріплення сотні співробітників поліції з департаменту з протидії масовим заворушенням. Каталонська поліція застосовувала силу для утримання протестувальників. Ті, в свою чергу, збудували барикади і паралізували авторух у Барселоні.
Раніше Санчес домовився з главою кабінету міністрів Каталонії Кімом Торрою про спільну роботу з метою пошуку розв'язання політичної кризи, що триває після проведення в минулому році референдуму про незалежність Каталонії від Іспанії. Їхня друга зустріч відбулася напередодні.
1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшов референдум про незалежність, який в Мадриді визнали незаконним. У жовтні 2017 року голова місцевого Женералітату Карлес Пучдемон підписав декларацію незалежності Каталонії від Іспанії, а потім втік до Бельгії, рятуючись від переслідування з боку іспанської юстиції.
24 березня Верховний суд Іспанії розпочав кримінальне провадження проти Пучдемона і ще 12 політиків. Також суд видав ордер на арешт шістьох сепаратистів, серед яких і екс-голова парламенту Каталонії. 25 березня Пучдемон був затриманий у Німеччині, коли повертався до Бельгії.
Парламент Каталонії 14 травня обрав Кіма Торру новим головою регіонального уряду. Кім Торра зайняв місце Карлеса Пучдемона, який відмовився від висунення на цей пост у березні. Пучдемон знаходиться у Німеччині під підпискою про невиїзд.
Детальніше про ситуацію в Каталонії і шанси регіону на незалежність від Іспанії читайте у матеріалі Юлії Загоруйко "Неспокійна Каталонія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".