UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокурори Чикаго наполягають на засудженні Фірташа - Chicago Tribune

Американські правоохоронці порівнюють діяльність українського олігарха з вчинками мафії.

Президент 3 може й старається з усіх сил, щоб підірвати розслідування зв'язків між його виборчою командою і урядом Росії. Але його ж Департамент юстиції не відступає від переслідування підтримуваного Кремлем українського олігарха.

Про це пише лояльне до Республіканської партії видання Chicago Tribune, нагадуючи, що Дмитро Фірташ, у якого є зв'язки з екс-головою виборчого штабу президента-респубуліканця Полом Манафортом, досі бореться проти екстрадиції його в Чикаго, де українця звинувачують у рекеті.

Український олігарх наполягає на політичній мотивації його арешту у 2014 році через обвинувачення в управлінні міжнародним рекетом, пов'язаним з видобутком титану і до якого причетна чиказька гілка компанії Boeing. Мільярдер вважає, що адміністрація Барака Обами намагалася використати його, щоб натиснути на президента Росії Володимира Путіна після анексії українського Криму.

Вийшовши з в'язниці у Австрії під заставу в 174 мільйони доларів, Фірташ зібрав "зіркову" команду адвокатів у США, серед яких консультант адміністрації Білла Клінтона Ленні Девіс, колишній міністр внутрішніх справ Майкл Чертофф і екс-генпрокурор Ден Вебб. Останній у травні закликав суддю Ребекку Паллмеєр закрити справу навіть до того, як Фірташа доставлять на американську територію.

Політики у Вашингтоні і Чикаго пильно стежать за справою проти Фірташа, оцінюючи, наскільки рішуче її будуть розглядати в часи адміністрації Трампа. Адже бізнес Фірташа пов'язаний з Полом Манафортом. Їх пов'язують справи у Нью-Йорку. І, на думку видання, їхня співпраця може зацікавити федеральних слідчих в рамках розслідування зв'язку між Росією і командою Трампа.

Chicago Tribune зауважує, що поки що чиказькі прокурори не відступають. Цього тижня вони передали суду подання, в якому наголошують на необхідності притягнути Фірташа до відповідальності до того, як він зможе спробувати знайти спосіб закрити справу.

Порівнюючи "рекетирство Фіраташа" з діяльністю мафії, прокурори написали у поданні: "Фірташ і якого партнер Андрас Кнопп розглядаються правоохоронцями США як два високопоставлені члени російської організованої злочинності. Їхнє засудження порушить діяльність цієї організованої групи і не дозволить їй вчиняти нові кримінальні злочини в США". Прокурори також наголосили, що справа проти олігарха також стосується підкупу іноземних чиновників, "що Конгрес вважає загрозою для світової безпеки".

Видання зауважує, що справа проти Фірташа стане політичною неприємністю для наступного генпрокурора Північного регіону Іллінойса Джона Лоша, кандидатуру якого підтримав Трамп.

Як відомо, Дмитро Фірташ звернувся до Конституційного суду Австрії, щоб уникнути екстрадиції до США, де йому загрожує до 50 років ув'язнення і конфіскація всіх активів. У США його звинувачують у спробі за допомогою хабарів на загальну суму 18,5 млн доларів отримати дозволи на видобуток титану в Індії, а також у використанні американських рахунків і серверів для хабара індійським чиновникам.

21 лютого Австрійський суд дозволив екстрадицію Фірташа до США. Остаточне рішення про екстрадицію буде приймати федеральний міністр юстиції Австрії.

У той же час, австрійський адвокат українського олігарха підтвердив його затримання і одразу ж після засідання суду повідомив про намір оскаржити це рішення у Верховному суді Австрії та Європейському суді з прав людини.