UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура Румунії направила в суд справу по відмиванню грошей дочірньою компанією "Лукойлу"

Шість керівників Petrotel Lukoil звинувачуються в незаконному відборі коштів з обороту компанії.

Прокуратура Румунії направила в суд обвинувачення за підозрою у відмиванні грошей "дочкою" російської нафтової компанії 3 на суму 1,7 млрд євро (1,9 млрд дол).

Шість керівників Petrotel Lukoil, троє з яких є громадянами РФ, звинувачуються в незаконному відборі коштів з обороту компанії, передає France 24.

Румунська прокуратура вважає, що керуючий директор Petrotel Lukoil Андрій Богданов і п'ять його підлеглих "уклали невигідний для заводу контракт шляхом продажу нафтопродуктів за цінами, нижчими, ніж витрати на виробництво".

Також вищевказаним особам висунуто звинувачення за фіктивною виплатою боргів.

На початку липня прокуратура румунського міста Плоєшті заарештувала активи на 2,2 млрд дол дочірньої компанії "Лукойл" в ході розслідування справи про відмивання грошових коштів та ухилення від сплати податків.

16 січня Службою безпеки України відкрито кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання, які входять до групи компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК". Радник голови СБУ Маркіян Лубківський повідомив, що в ході розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 років посадовими особами "Лукойл" через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на нашому західному кордоні і через кордон з Білоруссю поза митного контролю з використанням підконтрольних суб'єктів господарювання (ВАТ "Лукойл", ПІІ "Лукойл-Україна", Одеський нафтопереробний завод, ТОВ "Перша паливна компанія" та інші) було організовано контрабанду та реалізацію понад 2 млн. тонн нафтопродуктів на загальну суму близько $ 2 млрд.

У свою чергу, компанія "Лукойл" відкидає звинувачення Служби безпеки України в неправомірних діях з боку дочірніх товариств і використання отриманих коштів для фінансування терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

25 червня французька компанія Total оголосила намір вийти зі своїх проблемних проектів у Росії. Слідом за Штокманом Total покине і СП з "Лукойлом" по розробці ділянок з важкодобувної нафтою: працювати в умовах санкцій неможливо. В першій половині 2014 року Total придбала права на три ліцензійних ділянки в Ханти-Мансійському АО - Ташинську, Східно-Ковенский і Ляминский-3. Ці активи були внесені до СП з "ЛУКОЙЛом", а той через належний йому РИТЭКRITK вклав у СП Галяновский ділянку. В геологорозвідку сторони за два роки збиралися вкласти 120-150 мільйонів доларів.