UA / RU
Підтримати ZN.ua

Професор Джастін Бронк: Європа повинна підготуватися до варіанту, що Росія нападе, а США — не допоможуть

Він вважає сценарій агресії РФ проти одного з членів НАТО найбільш ймовірним за умови, що між Штатами та Китаєм все ж спалахне конфлікт. Тоді американські військові ресурси будуть зосереджені в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Старший науковий співробітник з авіації та технологій у галузі військових наук в RUSI професор Джастін Бронк закликає європейські країни збільшити інвестиції у виробництво боєприпасів, ракет для ППО і запчастин, аби "Україна мала змогу далі битися". Адже він допускає варіант, що США не зможуть забезпечити ефективного посилення оборони Європи, коли РФ все ж розпочне агресію проти НАТО.

У статті для Королівського інституту об'єднаних служб він наголосив, що в Альянсі повинні "примушувати структури протидіяти ключовим наборам місій, щоб надійно утримати РФ від використання зіткнення між США і Китаєм в кінці 2020-тих років як можливість порушити п'яту статтю".

Професор погоджується з тим, що партнери в НАТО стурбовані питанням спроможності продовжувати військову підтримку України. Втім, як показала практика, все ж є ряд короткострокових проблем, які можуть відвернути увагу громадськості від зростаючої небезпеки того, що в найближчі роки може спалахнути більш серйозний конфлікт.

"Росія зараз перевела свою економіку на військову основу. Виробництва в США недостатньо для поповнення власних запасів і задоволення потреб України, а європейські країни намагаються впоратися зі все більш небезпечною ситуацією, використовуючи нестійку оборонну і промислову позицію в мирний час", - проаналізував ситуацію експерт.

Американській війська продовжують все частіше зіштовхувати з загрозою з боку китайських сил в Індо-Тихоокеанському регіоні, яку вони не в силі подолати, наголосив професор. Тож якщо зіткнення між США та Китаєм все ж відбудеться, Європа залишиться вразливою перед російською агресією. Втім, на думку Бронка, з усіх членів ЄС лише Польща зробила необхідні інвестиції в збільшення промислового виробництва і витрат на оборону.

"У разі такої військової конфронтації з Китаєм в середині-кінці 2020-х років у Росії буде сильний стимул скористатися унікальною можливістю зруйнувати НАТО, а США не зможуть ефективно зміцнити Європу", - додав аналітик.

Читайте також: Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею

Нагадаємо, координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі на тлі провального голосування Сенату за продовження підтримки України наголосив, що якщо Росія нападе на НАТО, воювати доведеться американським військовим. Він нагадав, що Штати ставляться дуже серйозно до зобов'язань п'ятої статті, яка передбачає колективу відповідальність у випадку нападу на одну з країн-членів Альянсу.