UA / RU
Підтримати ZN.ua

Процес "демонтажа" Трампа почався - Sueddeutsche Zeitung

Видання нагадує про досвід Клінтона, якого мало не усунули з посади через значно менший скандал, ніж той, який навис над нинішнім лідером США.

19 грудня 1998 року Палата представників США більшістю голосів республіканців запустила процедуру імпічмента президента Білла Клінтона. Причиною стали його незграбні спроби заперечити зв'язки з практиканткою Білого дому Монікою Левінскі, а зовсім не зовнішня політика Америки, втручання іноземної держави у її внутрішню політику і тиск президента на правоохоронців.

Про це сьогодні пише німецька газета Sueddeutsche Zeitung, зауважуючи, що всі вище перелічені помилки якраз стосуються нинішнього президента Дональда Трампа.

"Виступ звільненого Трампом екс-директора ФБР Джеймса Комі в Сенаті показав, що є достатньо підстав для виправдання початку процедури імпічмента", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що якщо республіканці у Палаті представників і Сенаті проявлять хоча б половину того бажання докопатися до істини, як у часи Білла Клінтона, "процедури імпічменту не уникнути".

"Комі запустив процес "демонтажа" Трампа. Зараз чотири комісії американського Конгресу і слідчий Департаменту юстиції займаються ним і його відносинами з Росією. Звісно, зараз не відомо, як все це закінчиться. Але у США ніколи не було такого президента, який би так скоро після перемоги і так глибоко зазирнув у безодню, як Трамп", - пише видання.

Лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що екс-директор ФБР детально описав, як Трамп тиснув на нього. Згідно з письмовими свідченнями Джеймса Комі, він дев'ять разів особисто розмовляв з президентом. Під час розмов Трамп вимагав від нього відданості і закриття розслідувань проти Майкла Флінна, а також щодо втручання Росії у американські вибори.

Раніше видання Reuters теж повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язки Флінна з РФ. Видання дізналося, що американський лідер зустрічався з Джеймсом Комі на наступний день після звільнення свого радника.