UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблеми з платежами затримують поставки російської нафти в Індію — Reuters

Російський постачальник не зміг відкрити рахунок у банку в ОАЕ, щоб приймати оплату в дирхамах.

Поставки російської нафти сорту Sokol для Indian Oil Corp затримуються через проблеми з отриманням оплати, що змушує найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати власні запаси і купувати більше нафти на Близькому Сході. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Indian Oil Corp є єдиним державним нафтопереробним заводом Індії, який має щорічну угоду на купівлю різних російських сортів нафти, включаючи Sokol у нафтової компанії "Роснефть". Нафту Sokol постачає ТОВ "Сахалин-1", що входить до складу "Роснефти".

Читайте також: Попит на нафту у світі різко сповільнюється — МЕА

Індійські державні нафтопереробні компанії розраховуються з Росією в дирхамах Об'єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм відмовитися від використання китайського юаня, хоча приватні нафтопереробні компанії Індії все ще платять в юанях через відсутність альтернативи.

Платежі Indian Oil Corp за нафту ускладнені через те, що "Сахалин-1" не змогло відкрити рахунок у банку в ОАЕ, щоб приймати оплату в дирхамах.

Читайте також: США посилили правила щодо транспортування російської нафти

Згідно з даними відстеження судноплавства, Indian Oil Corp мав отримати шість вантажів нафти Sokol з кінця листопада по грудень. 

Міністерство нафти Індії раніше повідомляло парламентській комісії, що державні нафтові компанії зіштовхуються з проблемами при оплаті російських вантажів, оскільки не всі індійські банки можуть обробляти платежі в доларах США за нафту РФ.

Читайте також: Штати запровадили санкції проти перевізників російської нафти з Китаю та ОАЕ

Індія стала найбільшим покупцем російської нафти, яка постачається морським шляхом, після того, як європейські компанії почали відмовлятися від поставок з РФ на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року.

З початку запровадження антиросійських санкцій Індія почала відігравати важливішу роль на світових нафтових ринках, купуючи все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи і США.