UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пригожин зареєстрував «ПВК  Вагнер» з метою максималізувати комерційну вигоду — розвідка союзників

Зараз в угрупуванні Вагнера налічується близько 50 тисяч осіб.

Наприкінці грудня 2022 року в Єдиному державному реєстрі РФ було зареєстровано акціонерне товариство «Група Вагнера» , яке основним видом діяльності вказало «консультування з питань управління».

У Міністерстві оборони Великої Британії зазначають, що поки не ясно, якою мірою організація «Центр ПВК Вагнера» буде використовуватися для управління воєнізованою діяльністю Вагнера, оскільки приватні військові компанії залишаються незаконними в Росі.

Раніше власник «Вагнера» Євгеній Пригожин, ймовірно, частково фінансував організацію через завищені державні контракти, укладені з іншими його компаніями.

«Реєстрація продовжує надзвичайно швидкий розвиток традиційно непрозорого публічного профілю групи. Пригожин лише у вересні 2022 року зізнався у заснуванні ПВК Вагнера, а у жовтні 2022 року відкрив глянцеву штаб-квартиру в Санкт-Петербурзі», - зазначають аналітики.

За їхніми підрахунками, зараз ПВК Вагнер майже напевно командує до 50 000 бійців в Україні і стала ключовим компонентом кампанії.

«Реєстрація, ймовірно, має на меті максимізувати комерційну вигоду Пригожина та ще більше легітимізувати все більш резонансну організацію», - кажуть у британській розвідці.

Читайте також: Група Вагнера заробляє в ЦАР мільярд доларів для фінансування війни Росії в Україні — POLITICO

Як відомо, ПВК Вагнера  бере активну участь у спробах РФ захопити українські міста Бахмут і Соледар, проте бойовики зазнають великих втрат.