UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Сербії висловив готовність до діалогу щодо Косова

Белград не збирається визнавати незалежність Косова, але від обговорення проблеми відмовитися не може.

Президент Сербії Олександр Вучич заявив про готовність до діалогу щодо врегулювання проблеми Косова, підкресливши при цьому, що Белград не збирається визнавати його незалежність.

"Якщо ми визнаємо Косово, албанці отримають усе. Я питаю, а що отримають серби?", - заявив Вучич у ході зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом у Бухаресті в четвер, 8 березня.

Президент Сербії висловив готовність обговорювати "всі можливі шляхи вирішення питання", висловивши стурбованість, як це буде сприйнято сербським суспільством.

Вучич заявив, що врегулювання проблеми Косова буде демонстрацією "турботи про майбутнє нації". При цьому президент Сербії засумнівався в позитивному результаті можливих дискусій.

У результаті війни 1999 року між Косовом і центральним урядом Сербії регіон перейшов під контроль ООН, залишаючись юридично автономією у складі Сербії. У 2008 році Пріштіна в односторонньому порядку проголосила незалежність, а в 2016 році уклала Угоду про асоціацію з ЄС.

Незалежність Косова визнали 115 держав, зокрема США, Канада, члени Європейського Союзу.

У той же час більше 80 країн-членів ООН незалежність Косова не визнають і вважають регіон частиною Сербії. Серед них – Китай, Росія, Білорусь, Україна, Ізраїль та інші.

Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія та Чорногорія вже ведуть переговори про вступ в Євросоюз, Боснія Та Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечку з Грецією з-за назви країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косова.

Детальніше про стратегію Європейського Союзу щодо балканських країн читайте у матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".