UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Польщі ветував частину "диктаторських" законів про судову реформу

Документи направлені до Сейму на доопрацювання.

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на два закони про судову реформу, які раніше схвалив парламент. Документи направлені до Сейму на доопрацювання, повідомляє прес-служба глави польської держави.

"Президент відмовився підписати закон від 12 липня 2017 року про внесення змін у закон про Державний раді судочинства, а також деяких інших законів і передав його Сейму на повторний розгляд", - повідомляє прес-служба президента Польщі.

Повідомляється, що Дуда наклав вето на два законопроекти з трьох - про негайний розпуск Верховного суду та наділення Сейму повноваженнями призначати суддів Національного судового ради.

Третій законопроект, за яким Мін'юст Польщі отримав право призначати суддів загальної юрисдикції, президент підписав.

Нагадаємо, 25 липня президент Польщі Анджей Дуда підписав один з трьох законопроектів про судову реформу – про загальних судах. Новий закон дає міністру юстиції право самостійно призначати і звільняти голів судів.

У той же час Дуда заявив, що накладе вето на законопроекти про Верховному суді та Національній раді судочинства, оскільки вони створюють прецедент надмірної влади генпрокурора над судами і викликають хвилювання в суспільстві.

22 липня Сенат Польщі, незважаючи на протести прийняв підтриманий раніше Сеймом закон про Верховному суді. Згідно із законом, Верховний суд країни має підпорядковуватися міністерству юстиції. Глава мін'юсту зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя.