UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Німеччини півтори години просидів у бомбосховищі на Чернігівщині

Штайнмаєра та делегацію спіткала повітряна тривога.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр був змушений сховатися у бомбосховищі у вівторок під час свого першого візиту до України після вторгнення Росії.

Прибувши до столиці, він попрямував до північного міста Корюківки, але був змушений сховатися, коли спрацювали сирени.

«Перші півтори години ми провели у бомбосховищі, — сказав він.

"Це справді вразило нас умовами, в яких живуть люди тут", передає AP.

Корюківка була окупована російськими військами на початку війни. З того часу російські війська відступили, але місто переживає сувору зиму через пошкоджену інфраструктуру та труднощі з постачанням предметів першої необхідності.

Штайнмаєр вітав мужність жителів міста, які, за його словами, «зіткнулися з танками голими руками і фактично зупинили їх».

За його словами, електропостачання частково відновлено, а місцеву теплову установку буде переобладнано, щоб вона могла працювати на місцевій деревині.

Після прибуття раніше до Києва Штайнмаєр пообіцяв, що Німеччина «і далі надаватиме підтримку Україні: військову, політичну, фінансову».

У вівторок увечері він має зустрітися із президентом Володимиром Зеленським, а у середу повернутися до Німеччини.

Його поїздка спочатку планувалася минулого тижня, але була скасована в останню хвилину з міркувань безпеки.

Через кілька місяців після вторгнення Росії в Україну Штайнмаєр, колишній міністр закордонних справ, зазнав різкої критики за багаторічне зближення з Москвою, яке він відтоді визнав помилкою.

Його пропозиція відвідати Київ у квітні була відкинута, що викликало напруженість у відносинах між двома країнами.

Штайнмаєр, соціал-демократ вдруге на посаді президента Німеччини, був міністром закордонних справ у двох урядах колишнього канцлера Ангели Меркель.

Він був провідним прихильником концепції "Wandel durch Handel" ("Зміни через торгівлю"), яка стверджує, що розвиток тісних комерційних зв'язків може сприяти прискоренню демократичних реформ.

Штайнмаєр також відстоював спірний газопровід «Північний потік — 2» між Росією та Німеччиною, будівництво якого наразі зупинено через агресію Москви в Україні.