UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Македонії відмовився підписати угоду щодо перейменування країни

Георге Іванов назвав розроблену прем'єр-міністрами Македонії та Греції угоду "зловмисною".

Президент Македонії Георге Іванов заявив, що не збирається ставити свій підпис на угоді із Грецією щодо перейменування країни Колишня югославська Республіка Македонія на Республіку Північна Македонія, повідомляє Slobodna Evropa.

За словами Іванова, угода щодо перейменування Македонії містить занадто багато поступок Греції.

"Ця зловмисна угода, яка унікальна для історії людства, вона недоречна і неприйнятна для мене, вона порушує Конституцію, закони і підриває державні інститути. Я не буду легалізувати політичну самодіяльність уряду ", - сказав Іванов.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заев і глава Міністерства закордонних справ Нікола Димитров вранці прийшли до президента, щоб повідомити про угоду. Проте зустріч тривала всього дві хвилини.

Нагадаємо, 12 червня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заев заявив, що Скоп'є і Афіни досягли згоди щодо нової назви країни - Республіка Північна Македонія.

Суперечка про назву Македонії триває більше 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігають від територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія та Чорногорія вже ведуть переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія та Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечка з Грецією через назву країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косова.

Детальніше про стратегію Європейського Союзу щодо балканських країн читайте у матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".