Відсутність лідерства на Заході дозволило терористичній організації "Ісламська держава" зміцнитися, а 3 – захопити частину території України за допомогою терористичних методів.
Про це в інтерв'ю Washington Post сказала президент Литви Даля Грибаускайте. Вона звернула увагу, що Захід зараз зосередився на Близькому Сході, в той час як в Україні досі присутні російські війська.
"Це означає, що Європа і весь світ дозволяють Росії бути країною, яка не лише погрожує сусідам, а й розв'язує поти них війни. Це такий же міжнародний тероризм, як і в Сирії чи Іраку. В Україні триває справжня війна. ЄС і більшість світових лідерів намагаються говорити про це так, ніби це не війна, а просто підтримка терористів. Ми бачили події в Криму. Спочатку були "зелені чоловічки", які потім стали солдатами Росії. І це ж відбувається на Сході України. Я переконана, це не остання територія, на якій Путін буде показувати свою силу", - сказала Грибаускайте.
На її думку, без посилення санкцій Росія може піти далі і спробувати захопити більше територій, щоб отримати суходільний шлях в Крим. При цьому литовський президент нагадала слова Путіна про те, що його армія нібито за лічені години може увійти в Варшаву, Бухарест чи будь-яку з балтійських столиць.
"Загроза від російської поведінки сьогодні не менш небезпечна, ніж від "Ісламської держави в Іраку і Сирії", - переконана президент Литви, наголосивши, що Росія "тероризує сусідів за допомогою терористичних методів".
За словами Грибаускайте, боротьба проти міжнародного тероризму на Близькому Сході повинна бути пріоритетною метою.
"Але це дозволяє Путіну робити все, що він захоче. Насправді, ці так звані мирні переговори в Мінську відбулися під ультиматумом Путіна. Західні країни і Євросоюз погодився з вимогами, тобто фактично з розділом України", - вважає Грибаускайте.
Вона додала, що Захід чомусь дуже переймається тим, що подумає президент Росії і чи не розцінить він якісь дії ЄС і США як образу.
"А чому ми не такі чутливі до почуттів українців? Рано чи пізно ми назвемо Путіна терористом і злочинцем", - сказала президент Литви.
У свою чергу, видання Wall Street Journal писало, що теракти в Парижі зблизили Захід та РФ, а Путін більше не схожий на світового "вигнанця". Видання вважає, що зусилля по створенню такої співпраці ще можуть зійти нанівець через основну проблему – участі Росії в конфлікті в Україні, але серед ознак потенційного прогресу те, що РФ попередньо повідомила про своїх авіаудари в Сирії.
У середу, 18 листопада, президент США Барак Обама заявив, що Росія є "конструктивним партнером" міжнародних переговорів у Відні, учасники яких "прагнуть створити політичний перехід" в Сирії. Однак Обама нагадав, що між США і РФ існують розбіжності в питанні подальшої долі президента Сирії Башара Асада. За словами президента США, Росія підтримує режим Асада в ході військової операції в Сирії.
17 листопада, представник Пентагону Пітер Кук заявив, що російські військові вперше повідомили США про свої плани завдати авіаудари по столиці "Ісламської держави" місту Ракка.
В цей же час, оглядач газети Rzeczpospolita вважає, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти "Ісламської держави". На його думку, Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.