UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Китаю заявив про готовність допомогти КНДР у питанні денуклеаризації

Сі Цзіньпін позитивно оцінив заходи, вжиті Північною Кореєю для стабільності на Корейському півострові.

Китай готовий працювати з Північною Кореєю, а також іншими сторонами, для денуклеаризації Корейського півострова і підтримки миру в цьому регіоні. Про це президент Китаю Сі Цзіньпін заявив під час зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином, передає Xinhua.

"Китай готовий працювати разом з КНДР і відповідними сторонами, щоб грати позитивну і конструктивну роль у підтриманні миру і стабільності на півострові і реалізації денуклеаризації півострова та довгострокової стабільності в регіоні", - заявив Сі Цзіньпін.

Зазначено, що під час зустрічі президент Китаю позитивно оцінив заходи, які Пхеньян прийняв для підтримки миру і стабільності на Корейському півострові. Сі Цзіньпін заявив про те, що в минулому році вдалося досягти значного прогресу в питанні політичного врегулювання в зазначеному регіоні завдяки зусиллям Китаю, Північної Кореї та інших сторін.

За словами президента КНР, Пекін виступає за проведення зустрічей на вищому рівні між Північною Кореєю і Сполученими Штатами Америки.

Як повідомлялося раніше, північнокорейський лідер Кім Чен Ин прибув на неоголошену зустріч в Пекін для переговорів з головою КНР Сі Цзіньпіном. У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили про те, що Кім зустрінеться з китайськими лідерами для обговорення актуальних питань".

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".