Президент Ірану Хасан Роухани визнав, що його країна, ймовірно, зіткнеться з певними проблемами, на тлі заяв президента США Дональда Трампа про те, що США вийдуть з ядерної угоди, повідомляє The Washington Post.
"Можливо, ми зіткнемося з деякими проблемами протягом двох або трьох місяців, але ми подолаємо це", - заявив Рухани.
Лідер Ірану також підкреслив, що "Хоче продовжувати конструктивно працювати і взаємодіяти з світом".
За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп 8 травня оголосить про вихід із ядерної угоди з Іраном. За словами джерел, переконати американського президента у важливості збереження угоди не вдалося.
Один зі співрозмовників видання назвав шанси на збереження угоди "дуже низькі".
Раніше Трамп вимагав від європейських союзників до 12 травня "виправити жахливі недоліки" ядерної угоди від 2015 року, в іншому випадку, він відмовиться продовжити режим скасування санкцій США щодо Ірану.
У відповідь міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф заявив, що Тегеран готовий "енергійно" відновити збагачення урану, якщо США реалізують свої погрози.
Історична угода щодо іранської ядерної програми була прийнята 15 липня 2015 року. Іран зобов'язався допустити інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на свої ядерні об'єкти в обмін на покрокове скасування західних санкцій.
До початку 2016 року США та Євросоюз скасували санкції проти Ірану після того, як МАГАТЕ в своїй доповіді заявив, що Тегеран повністю припинив роботу над своєю ядерною програмою.
28 січня США та їх європейські союзники створили робочі групи для обговорення змін до чинної ядерної угоди з Іраном, а також реакції на деструктивний вплив Ірану в регіоні.
У жовтні президент США Дональд Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договору щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід із договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані у межах договору щодо іранської атомної програми.
США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.
Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше про перипетії довкола іранського ядерного питання читайте у матеріалі експерта Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".