Президент Молдови Ніколає Тімофті і прем'єр-міністр Валеріу Стрілець не бачать причин для своєї відставки і вважають, що відставка вищого керівництва може призвести до дестабілізації в країні.
Як повідомляє Newsmaker, у своїх заявах вони висловили готовність вести діалог з протестуючими, але не будуть виконувати вимоги щодо відставки керівництва країни і дострокових виборів.
Тімофті у своїй заяві визнав, що в країні складна соціально-економічна ситуація. Виною цьому, за його словами, стала в тому числі антиєвропейська пропаганда і торгові ембарго РФ.
При цьому, молдавське видання відзначає, що якщо прем'єр зустрівся з переговірниками від протестуючих, то президент відмовився вийти на переговори. Представники громадянської платформи "Гідність і правда" (DA), які є головними організаторами протестів у Кишиневі , назвали "зухвалою" поведінку президента країни Ніколає Тімофті, який відмовився від зустрічі.
Замість президента, голови парламенту і прем'єр-міністра на зустріч прийшли радник президента Василя Стурза і прес-секретар Влад Цуркану.
Прес-секретар президента спробував запевнити протестувальників, що Тімофті розсекретив ряд документів, що стосуються банківської системи, і вивчає їх вимоги, щоб виконати те, що можливо. Як відомо, однією з ключових вимог мітингувальників є відставка глави нацбанку Молдови та залучення відповідальності за те, що з рахунків трьох найбільших банків країни пропало 3 млрд євро.
Раніше лідери DA висунули ультиматум президенту Ніколає Тимофті: якщо він не прийде до 16:00 на площу для переговорів, то вони почнуть пікетувати його резиденцію.
Як повідомляється, кількість наметів на центральній площі Кишинева збільшилася до 160 одиниць. Крім згаданих вимог, протестувальники виступають за відсторонення олігархів від влади і проведення реальних реформ в рамках виконання угоди про асоціацію з ЄС, а не їх імітації.
У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.