UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Фінляндії повідомив Путіну про намір подати заявку на вступ до НАТО

Розмова була прямолінійною.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо провів телефонну розмову з очільником Кремля Владіміром Путіним. Телефонна розмова була ініційована Фінляндією. Нііністьо повідомив Путіну, що Фінляндія найближчими днями прийме рішення подати заявку на вступ до НАТО. Про це повідомляє канцелярія фінського президента.

Нііністьо заявив главі Кремля, що вимоги РФ щодо не вступу Фінляндії в НАТО та вторгнення Росії в Україну змінили безпекове середовище.

Нііністьо також нагадав, що під час їхньої першої зустрічі у 2012 році він сказав президенту Путіну, що кожна незалежна нація максимально підвищує свою безпеку.

«Це те, що відбувається зараз. Приєднавшись до НАТО, Фінляндія зміцнить власну безпеку», - йдеться у заяві.

Зазначається, що дискусія була прямолінійною і відбулася без нагнітання. 

«Уникати напруженості вважалося важливим», – сказав Нііністьо.

Крім того, президент Фінляндії знову висловив глибоку стурбованість стражданнями, які спричинило вторгнення Росії в Україну і наголосив на важливості миру. Він також передав Путіну повідомлення від президента України Володимира Зеленського про забезпечення евакуації мирного населення.

Путін заявив, що відмова Фінляндії від традиційної політики військового нейтралітету була б помилковою і ніяких загроз безпеці Фінляндії не існує, а зміна зовнішньополітичного курсу може негативно позначитися на відносинах із РФ.

Читайте також: Президент Фінляндії обговорив з Байденом потенційний вступ країни до НАТО

Раніше повідомлялося, що резидент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина може ветувати вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Також він сказав, що його попередники "припустилися помилки", давши зелене світло на вступ Греції до НАТО в 70 років тому.

США намагаються уточнити позицію Туреччини щодо вступу Швеції і Фінляндії до НАТО

Росія вже пригрозила Швеції і Фінляндії «наслідками» у випадку вступу в НАТО. У Москві нервово реагують на таку перспективу розширення Альянсу. Та чи відкриє Росія «другий фронт» у Балтійському морі? Про це — у статті Аліни Гриценко «Швеція на шляху до НАТО: чим відповість Росія?».