UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Естонії порівняв анексію Криму з аншлюсом Австрії

Тоомас Хендрік Ільвес підтримуватиме антиросійські санкції до звільнення Кримського півострова.

Естонський президент не скасовуватиме санкцій проти РФ через окупацію Криму. Тоомасові Хендріку Ільвесу анексія півострова нагадує аншлюс Австрії нацистами в 1938 році.

На думку Ільвеса, Росія порушила принципи миру, які панували в Європі після Другої світової війни. Згідно з ними жодна європейська країна не має анексувати територію сусідньої держави.

Президент Естонії погодився з думкою генерала НАТО Філіпа Брідлава, що Москва частково використовує міграційну кризу для розриву стосунків між країни ЄС.

Ільвес заявив, що наразі Шенгенській зоні загрожує небезпека й тимчасове закриття кордонів може стати постійним. Однак країни ЄС мають демонструвати солідарність у вирішенні проблеми біженців, пояснив Ільвес в ефірі CNN.

На його думку, міграційну кризу була передбачуваною після Арабської весни й подій на Близькому Сході.

Президент Естонії додав, що восени 1944 року його родина була змушена тікати в Швецію від радянських військ, тому він розуміє важку ситуацію біженців зі Сходу.

Читайте також: Президент Естонії стурбований, що Європа забула про Україну через кризу з біженцями

За словами Ільвеса, сигналом про послаблення Європейського союзу є так званий Brexit, можливий сценарій виходу Великобританії з ЄС.

Ільвес вважає, що Британія є значно впливовішим політичним гравцем в складі співтовариства, ніж поза його межами. Детальніше про вимоги Лондона до Брюсселю й перебіг агітаційної компанії щодо референдуму про вихід або невихід країни з ЄС читайте в статті Юлії Загоруйко "Чи вийде Британія з Євросоюзу".

Естонія є однієї з країн, яка наполягає на наданні військової допомоги Україні від держав НАТО і ЄС для боротьби з агресією північного сусіда. Більше про стосунки між Росією та Естонії дізнаєтеся в спецпроекті "Викрадення Європи".