UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Чехії заявив, що Британія не надала істотних доказів у "справі Скрипаля"

Мілош Земан розуміє акцію солідарності з Великобританією, але хоче побачити докази

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що Великобританія не надала достатньо переконливих доказів відповідальності Росії за отруєння подвійного російського агента Сергія Скрипаля, про це сказав Мілош Земан в коментарі TV Barrandov, повідомляє видання Parlamentni Listy.

Земан стверджує, що Великобританія не надала достатньо переконливих доказів, які могли б виправдати заходи союзників проти РФ.

"Сполучене Королівство ще не надало жодних доказів, є підозри, але це не доказ. Я розумію акцію солідарності, але я б хотів побачити докази", - заявив Земан.

Він зазначив, що очікує висилки з Москви трьох чеських дипломатів у відповідь на рішення Праги вислати трьох російських співробітників диппредставництва і це створить труднощі для Чехії.

"Наше посольство в Москві значно менше, ніж посольство Росії тут, тому для нас це створить великі труднощі", - сказав він.

Чеські депутати звинувачують президента Мілоша Земана у державній зраді через його позиції щодо можливого чеського походження нервово-паралітичної речовини "Новачок", якій, за твердженням Великобританії, отруїли колишнього шпигуна Скрипаля.

Раніше в РФ заявили, що речовину "Новачок" могли розробляти на території Чехії. МЗС Чехії рішуче заперечує ці повідомленні. Прем'єр Чехії Андрій Бабиш назвав ці повідомлення брехнею.

У вівторок, 27 березня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав масову висилку російських дипломатів "хамством" і пригрозив відповіддю. Він вважає це результатом колосального тиску і шантажу, який є головним інструментом Вашингтона на міжнародній арені.

У Державному департаменті США прокоментували заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про шантаж з боку Сполучених Штатів щодо інших країн з метою змусити їх вислати російських дипломатів, назвавши його "сміховинним".

Нагадаємо, на сьогоднішній день до рішення Великобританії, яка спочатку оголосила про вислання російських дипломатів зі своєї території, приєдналися понад 20 країн. Таким чином, наразі висилка торкнеться 143 російських дипломатів.

Однак при цьому в Євросоюзі деякі з країн досі не приєдналися до інших держав-членів у рішенні вислати російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією.

Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.

5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипальта його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".